Start Aktualności Wydarzenia VII FESTIWAL TRADYCJI DOLNEGO ŚLĄSKA
VII FESTIWAL TRADYCJI DOLNEGO ŚLĄSKA Drukuj Email
Poniedziałek, 8 Wrzesień 2014
fot.: Zespół BYSTRZYCA na deskach Opery WrocławskiejW dniach 6-7 września br. pod dachem Opery Wrocławskiej odbył się VII Festiwal Tradycji Dolnego Śląska prezentujący tradycję i folklor Dolnego Śląska i nie tylko. Gminę Świdnica na zaproszenie organizatorów reprezentował po raz kolejny Zespół "BYSTRZYCA" z Bystrzycy Górnej.
Festiwal Tradycji Dolnego Śląska to największa impreza na Dolnym Śląsku prezentująca zespoły śpiewacze oraz zespoły pieśni i tańca z naszego regionu.

Podczas dwóch dni festiwalowych na scenie Opery Wrocławskiej zaprezentowało się aż 26 zespołów, które wykonały przed licznie zgromadzoną publicznością wiele tradycyjnych mniej lub bardziej znanych utworów  pochodzących nie tylko z terenów Dolnego Śląska, ale i innych regionów Polski. Przykładem był Zespół "BYSTRZYCA", który jako występujący na końcu  finałowego drugiego dnia festiwalu zaprezentował swój program, osadzony w kulturze góralskiej. Został on przyjęty owacyjnie przez publiczność, która oklaskami wymogła na zespole bisy.

Organizatorem Festiwalu był, jak w latach poprzednich, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, reprezentowany przez Pana Włodzimierza Chlebosza, który wspólnie z prowadząca całą imprezę redaktor PRW Panią Małgorzatą Majeran-Kokott czynił honory gospodarza dziękując wszystkim występującym zespołom za uczestnictwo w festiwalu oraz wręczając pamiątkowe dyplomy.

Gminę Świdnica na poprzednich edycjach Festiwalu oprócz Zespołu "Bystrzyca" reprezentowały również: "Ale Babki", "Kądziołeczka" oraz Zespół Ludowo Estradowy "Mokrzeszów".Zobacz również fotorelację na stronie bystrzycagorna.pl


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: