Start Aktualności Wydarzenia POLSKI TANIEC I ŚPIEW W GRECJI
POLSKI TANIEC I ŚPIEW W GRECJI Drukuj Email
Środa, 16 Lipiec 2014
I Międzynarodowy Festiwal Folkloru w GrecjiW dniach od 3.07 do 9.07 Ludowo-Estradowy Zespół Mokrzeszów wraz zespołem „Krąg”, „Mały Boleścin” oraz „Mała Świdnica” przebywał w malowniczej Grecji, gdzie brał udział w I Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Edipsos na wyspie Evia i godnie reprezentował śpiewem oraz tańcem nasz kraj, gminę oraz miasto.

Celem festiwalu było szerzenie kultur i folkloru państw z całego świata oraz zacieśnianie międzynarodowych więzi i przyjaźni, które będą trwać po zakończeniu Festiwalu.

Program na festiwal został przygotowany przez Panią Marię Skiślewicz i Pana Wojciecha Skiślewicza, którzy ułożyli dla zespołów z Mokrzeszowa oraz  Świdnicy dwie wspólne wiązanki tańców krakowskich i tańców polskich, a każda z nich rozpoczynała się dostojnym staropolskim Polonezem. Nasze pełne werwy i piękna tańce zostały nagrodzone gorącymi oklaskami przez licznie zgromadzoną międzynarodową publiczność.

Oprócz naszych rodzimych zespołów swój folklor pokazały grupy z całego świata, między innymi z Turcji, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Uzbekistanu, Tadżykistanu, Kirgistanu, Kazachstanu oraz sąsiadującej z nami Słowacji. Ogółem w Festiwalu brało udział około 300 uczestników z całego świata.

Zespoły pragną gorąco podziękować Gminie Świdnica, sponsorom i sympatykom tradycji folklorystycznej za udzielone wsparcie, które umożliwiło grupom  tanecznym ten wyjazd.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: