Start Aktualności Wydarzenia NOWA ŚWIETLICA W BURKATOWIE
NOWA ŚWIETLICA W BURKATOWIE Drukuj Email
Poniedziałek, 9 Czerwiec 2014
fot.: Uroczyste otwarcie nowej świetlicy w BurkatowieZ udziałem władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych 7 czerwca mieszkańcy Burkatowa świętowali uroczyste otwarcie świetlicy. Tym samym to 25 obiekt na terenie gminy Świdnica, który stał centrum organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych lokalnej społeczności.

W ubiegłym roku z budżetu gminy przeznaczonych zostało ponad 8,3 mln zł. na inwestycje w gminie Świdnica. Najwięcej środków pochłaniają nadal trwające działania związane z gminną infrastrukturą kanalizacyjną, drogową, oświatową oraz kulturalną. Władze gminy inwestują również w aktywizację i integrację mieszkańców sołectw. Jednym z takich działań jest przebudowa wiaty rekreacyjnej na wielofunkcyjny budynek rekreacyjny w Burkatowie.


Budowę rozpoczęto już w 2012 roku. Wtedy powstała w tym miejscu drewniana wiata, która od momentu pojawienia się zaskarbiła sobie przychylność mieszkańców i od razu stała się miejscem spotkań i źródłem wielu ciekawych twórczych pomysłów. Wiata rekreacyjna doskonale spisała się również podczas gminnych imprez takich jak: Przegląd Folklorystyczny nad Bystrzycą, czy dożynki gminne. Prężnie funkcjonująca wieś potrzebowała zamkniętej sali, aby całkowicie rozwinąć skrzydła kulturalne i artystyczne. Dziś patrząc na piękny budynek świetlicy, występy dzieci - wiemy, że było warto. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji. Szczególne słowa uznania kieruję na ręce Pawła Czyszczonia – dyrektora departamentu Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, działu inwestycji Urzędu Gminy oraz sołtysa wsi Burkatów i radnego Janusza Marudy – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Wartość robót budowlanych wraz z wyposażeniem wyniosła ponad 566,8 tys. zł., z czego ponad 359,6 tys. zł. to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z PROW na lata 2007-2013.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wójt gminy Teresa Mazurek, wicewojewoda dolnośląski Ewa Mańkowska, dyrektor Wydziału Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWD Paweł Czyszczoń, przewodnicząca rady gminy Świdnica Regina Adamska, wykonawca inwestycji Tadeusz Broński oraz przedstawiciele działu inwestycji: Bartłomiej Strózik – kierownik działu DIIT oraz Jarosław Socha inspektor. Nową świetlice poświęcił ks. Wiesław Mróz, proboszcz parafii w Bystrzycy Górnej.

Dzięki funduszom unijnym kolejny obiekt użyteczności publicznej może służyć mieszkańcom gminy Świdnica, a w tym przypadku mieszkańcom Burkatowa. W imieniu swoim oraz całej lokalnej społeczności wyrażam ogromną wdzięczność pani wójt oraz całej radzie za przebudowę wiaty na wielofunkcyjny budynek rekreacyjny. Inspirowanie i organizacja nowych form działalności kulturalnej, popularyzacja amatorskich form artystycznych, promowanie sportu na wsi, podejmowanie działań rekreacyjnych, to jedne z wielu celów, które w planach posiadają mieszkańcy wsi do realizacji w nowym obiekcie – mówił Janusz Maruda, radny rady gminy oraz mieszkaniec Bukatowa.

Cały obiekt składa się z dwóch ciekawie połączonych ze sobą części. Pierwszą jest otwartą wiatą drewnianą o pow. 152 m2, która ma uniwersalne zastosowanie szczególnie w sezonie letnim, połączona z drugą częścią czyli wielofunkcyjnym budynkiem rekreacyjnym o pow. ok. 230 m2 , składającym się z sali, zaplecza kuchennego i sanitarnego. Dzięki temu mieszkańcy Bukatowa mają dziś do dyspozycji obiekt o powierzchni użytkowej ponad 340 m2. Inwestycja trwała niespełna 10 miesięcy.
/www.gmina.swidnica.pl/


>> Galeria zdjęć na stronie www.gmina.swidnica.pl

  


Najnowsze artykuły z tej kategorii: