Start Aktualności Imprezy FESTYN RODZINNY - „Mama, Tata i Ja”
FESTYN RODZINNY - „Mama, Tata i Ja” Drukuj Email
Poniedziałek, 9 Czerwiec 2014
Festyn Rodzinny MAMA TATA i JA w WitoszowieW dniu 8 czerwca 2014 roku w Witoszowie Dolnym został zorganizowany przez Ligę Kobiet Polskich w Świdnicy festyn rodzinny z okazji „Dnia Dziecka”. Piękne słoneczne popołudnie oraz wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów skutecznie przyciągnęły na plac przed Gimnazjum w Witoszowie Dolnym sporo osób.

Atrakcji tego dnia w Witoszowie Dolnym było naprawdę dużo. Konkursy sportowe przygotowane przez TKKF - Sudety oraz TKKF - Licznikowiec, dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami oraz przejażdżki konne to tylko niektóre z nich. Pojawiły się przeróżne stoiska oferujące usługi i ciekawostki dla zgromadzonych. W jednym miejscu można było uzyskać poradę kosmetyczną od konsultantów firmy Oriflame oraz kosmetyczki z salonu kosmetycznego „Kleopatra”, w innym pawilonie wszystkie dzieci miały możliwość pomalowania sobie twarzy na kolorowo.

W punkcie medycznym można było zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze krwi oraz dokonać pomiaru poziomu cukru i cholesterolu. Była również  szkoła języka angielskiego, która przeprowadzała konkursy językowe i plastyczne, za które wręczane były nagrody.
Dla najmłodszych odbyły się także konkursy z zasad bezpieczeństwa oraz z ruchu drogowego, które prowadziła pani Grażyna Działowska. Wspaniałe nagrody dla dzieci ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Wałbrzycha. Dodatkowo, każdy mógł dokładnie zwiedzić samochód policyjny, ambulans pogotowia oraz wóz strażacki, wsiąść do niego włączyć syreny i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Chętni mogli również oznakować swoje cenne przedmioty lub mieli możliwość umówić się na taką czynność w Komendzie Powiatowej w Świdnicy. Stanowisko Banku Zachodniego także cieszyło się dużym powodzeniem, pracownicy udzielali informacji o nowych produktach banku, rozdając jednocześnie zielone baloniki i słodycze.

Konkursy drużynowe w których nagrodami była pizza z Dagrasso czy też konkursy śpiewacze i recytatorskie pod hasłem „mikrofon dla wszystkich” zachęcały  wszystkie dzieci do kreatywności, zręczności i odwagi sprawiając przy tym mnóstwo zabawy i frajdy dla uczestników.
Na zakończenie festynu rodzinnego rozlosowano nagrody główne: hulajnogi przekazane przez dewelopera Blackrock Properties oraz tablet ufundowany przez Radę Sołecką Witoszowa Dolnego.

Nagrody wylosowali:
Hulajnogi: Natalka Jasinowicz, Norbert Kycia, Magda Mróz, Dawid Jędrusiak, Kinga Kubisztal.
Tablet wylosował Adam Gołoś - w imieniu Rady Sołeckiej nagrodę wręczyła pani Jadwiga Wicher przewodnicząca Rady Sołeckiej.

Aby ochłodzić  bardzo gorącą atmosferę Ochotnicza Straż Pożarna z Witoszowa Dolnego  zraszała chętnych uczestników wodą oraz  polewając co jakiś czas cały teren.
Imprezę współorganizował Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy dbając o nagłośnienie, logistykę i scenariusz wydarzenia.

Sponsorzy:
MPK, Bank Zachodni WBK, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, Mc Donalds, MZEC, GeoProjekt, Blackrpck Properties.
Festyn został dofinansowany dotacją Starostwa Powiatowego.

Organizatorzy:  Liga Kobiet Polskich
Współorganizatorzy: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, Gmina Świdnica.
Partnerzy: MPK, TKKF - Sudety, TKKF - Licznikowiec, Komenda Powiatowa Policji, Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, Ochotnicza Straż Pożarna z Witoszowa Dolnego, Bank Zachodni WBK, firmy kosmetyczne Oriflame, Szkoła języka angielskiego „Mała Liguana”, salon kosmetyczny „Kleopatra”. 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: