Start Aktualności Imprezy TURNIEJ SPORTOWO-POŻARNICZY JEDNOSTEK OSP GMINY ŚWIDNICA
TURNIEJ SPORTOWO-POŻARNICZY JEDNOSTEK OSP GMINY ŚWIDNICA Drukuj Email
Poniedziałek, 2 Czerwiec 2014
fot.: Zawody OSP z terenu Gminy ŚwidnicaW dniu 31 maja 2014 roku na boisku sportowym w Witoszowie Dolnym dla wszystkich jednostek OSP działających na terenie Gminy Świdnica został zorganizowany turniej sportowo-pożarniczy, w którym biorący udział strażacy musieli wykazać się świetną kondycją fizyczną, zręcznością i refleksem.

Konkurencje takie jak sztafeta pożarnicza czy ćwiczenia bojowe wymagały od zawodników sporo wysiłku, jednak żaden z uczestników ani na chwile nie zawahał się, by wziąć w nich udział. Cała impreza została zorganizowana  przez Oddział Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Świdnicy przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Gospodarzem zawodów było OSP w Witoszowie Dolnym.

Po dwuetapowym konkursie strażacy z Witoszowa Dolnego zajęli I miejsce, tuż za nimi uplasowały się jednostki z Burkatowa i Gogołowa. Na starcie zawodów stanęło 14 drużyn, wśród nich 7 drużyn seniorów,  1 drużyna kobieca, oraz dziewczęce i chłopięce drużyny w przedziałach wiekowych 12 - 15 lat oraz 16 – 18 lat.

Zawody były doskonałą okazją, by podziękować strażakom za ich trud, poświęcenie i wytrwałość w niesieniu pomocy potrzebującym.
Serdeczne podziękowania Ochotniczym Strażom Pożarnym złożyli wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, komendant Powiatowej Straży Pożarnej starszy brygadier mgr inż. Tomasz Szuszwalak oraz prezes Zarządu ZOSP RP w Świdnicy Alicja Synowska.

Szczególne wyróżnienie, Złoty Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" otrzymał p. Andrzej Kulik z OSP Witoszów Dolny, a kolejnych 5 srebrnych i 6 brązowych medali trafiło  do druhów z terenu gminy Świdnica.  

Strażacy docenieni zostali również za wieloletnią służbę. 12 odznaczeń „Za wysługę lat” oraz 25 odznaczeń „Strażak Wzorowy” nadawane za wzorową działalność, zaangażowanie i godną postawę społeczną przyznane zostaną podczas uroczystości w macierzystych jednostkach Strażaków.

Całe zawody poprowadził Pan Henryk Kończak V-ce Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świdnicy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych rezultatów i życzymy, by było jak najmniej okazji do weryfikacji ich umiejętności w terenie.


 
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: