Start Aktualności Imprezy FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY „CEBULAKOWY GOŚCINIEC" W BYSTRZYCY GÓRNEJ
FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY „CEBULAKOWY GOŚCINIEC" W BYSTRZYCY GÓRNEJ Drukuj Email
Środa, 9 Październik 2013
fot. Cebulakowy Gościniec w Bystrzycy GórnejZmagania sportowe, degustacja tradycyjnych potraw, występ zespołu Pieśni i Tańca Bystrzyca -czyli coś dla ciała i coś dla ducha, to podsumowanie imprezy „Cebulakowy Gościniec” zorganizowanej w minioną sobotę przez Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny”.

Wyjątkowe, ciepłe cebulaki, pachnące pierogi, parująca zupa dyniowa i inne frykasy czekały na uczestników zmagań sportowych, którzy odwiedzili Bystrzycę Górną w sobotę 5 października.

Jako pierwsi na linii startu ustawili się najmłodsi – krasnale, za nimi kolejne grupy, w których przeplatali się amatorzy i zawodowcy pokonujący leśne szlaki wokół Bystrzycy, aż po odważnych piechurów, którzy zmagali się w konkurencji nordic- walking.
Wszystkim towarzyszył jeden cel: Bieg „Razem po Odnowę” i zdobycie Pucharu Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Walka, była zacięta, jednak atmosfera wzajemnej życzliwości i zasady fair play sprawiły, iż uczestnicy wbiegali na boisko z uśmiechem na twarzach.

Po przekroczeniu mety otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy z rąk Beaty Szyszki- Prezes Stowarzyszenia „Trzy sosny”, Jadwigi Generowicz- Sekretarz Gminy Świdnica, Marka Musiała- Sędziego Głównego, Janusza Marudy- Radnego Rady Gminy Świdnica.
Piękna pogoda zachęciła całe rodziny do spędzenia popołudnia na świeżym powietrzu. Rodzice z dziećmi uczestniczyli w rożnych zabawach. Nie zabrakło rzutu do celu, hokeja na trawie, a także zmagań łuczniczych.
Złota jesień stała się także tłem występu artystycznego jaki zapewnił zespół Pieśni i Tańca Bystrzyca.

„Cebulakowy Gościniec”, impreza nad którą patronat honorowy objęła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek zorganizowana została w ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski, w ramach Zadania z Zakresu Działalności Wspomagającej Rozwój Wspólnot i Społeczności Lokalnych oraz Promocji Idei Odnowy Wsi Dolnośląskiej.

/źródło: gmina.swidnica.pl/


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: