Start Aktualności Imprezy XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu
XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu Drukuj Email
Czwartek, 31 Lipiec 2008

XVII Międzynarodowy Festiwal FolkloruZespół "Bystrzyca" z Bystrzycy Górnej został zaproszony do udziału w Ludowych Spotkaniach Pod Dolnośląską Tęczą organizowanych w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu.

Poniżej prezentujemy tekst zaproszenia wystosowanego przez Dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu Panią Wiolettę Urban.

Szanowni Państwo!

Jest mi niezmiernie miło już po raz 17 zaprosić wszystkich miłośników i entuzjastów folkloru
na Międzynarodowy Festiwal Folklor w Strzegomiu.

Nasz Festiwal z roku na rok zyskuje coraz większe grono przyjaciół. Zespoły prezentują swój dorobek artystyczny nie tylko w Strzegomiu, ale również w zaprzyjaźnionych miastach: Nowej Rudzie, w Szczawnie-Zdroju, Świdnicy oraz Wrocławiu podczas Dni Starego Miasta.
Wielkie przedsięwzięcie kulturalne, jakim jest niewątpliwie nasz festiwal to ogrom włożonej pracy w jego przygotowanie i realizację. Efektem tej pracy jest nie tylko wielki prestiż imprezy, ale też jego stałe miejsce wśród największych i najważniejszych imprez nie tylko dolnośląskich, ale i krajowych.

Bez wątpienia na taki wizerunek Międzynarodowego festiwalu Folkloru w Strzegomiu ma wpływ wiele czynników, a wśród nich atrakcyjne, często bardzo egzotyczne zespoły folklorystyczne z całego świata, oraz wspaniała atmosfera dzięki wyjątkowej strzegomskiej publiczności. Warto tu nadmienić, iż na strzegomskiej scenie prezentowało się do tej pory 296 zespołów folklorystycznych
z 45 krajów wszystkich zamieszkanych kontynentów świata.

Z wielkim wzruszeniem oczekuję na XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, dziękuję jednocześnie wszystkim artystom, darczyńcom i sprzymierzeńcom, a szczególnie naszej wspaniałej festiwalowej publiczności za chęć wyrażenia woli udziału w kolejnym święcie folkloru.
Życzę jednocześnie wszystkim uczestnikom, aby ze Strzegomia wywieźli nie tylko niezapomniane wrażenia i wspomnienia, ale nowe przyjaźnie i sympatie.

 

Wioletta Urban
Dyrektor Międzynarodowego
Festiwalu Folkloru w Strzegomiu

 

XVII Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: