Start Aktualności Imprezy FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY „POWITANIE LATA Z TRENEREM GMINNYM"
FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY „POWITANIE LATA Z TRENEREM GMINNYM" Drukuj Email
Środa, 10 Lipiec 2013
foto: Otwarcie Lata z Trenerem Gminnym - ZłotoryjaSzkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu, Gmina Miejska Złotoryja oraz Trener Gminny pan Kamil Reinholz byli organizatorami Festynu Sportowo – Rekreacyjnego "Powitanie Lata z Trenerem Gminnym". Festyn odbył się 5.07.2013 r. na boiskach Zespołu Otwartych Stref Sportowo - Rekreacyjnych w Złotoryi przy ulicy Lubelskiej.

W Festynie wzięło udział przeszło 200 zawodników, których opiekunami byli Trenerzy Gminni z : Marciszowa, Gaworzyc, Osiecznicy, Pszenna, Złotoryi oraz Animatorzy boisk Orlik z Legnicy, Wlenia i Lutomii. Uroczystego otwarcia Festynu Dokonał pan Ireneusz Żurawski – Burmistrz Zlotoryi, a atrakcją był występ zespołu cheerleaderek z LO Złotoryja Młodzież miała możliwość uczestnictwa w grach zespołowych i lekkiej atletyce. Najliczniej obsadzony był turniej piłki nożnej grupy młodszej rozgrywany w składach mieszanych (obowiązkowo na boisku minimum 2 dziewczynki). Uczestniczyło w nim 11 zespołów, a medale zdobyli:
 1. Legnica
 2. Marciszów II
 3. Wleń
W turnieju siatkówki, również w składach mieszanych wzięło udział 4 zespoły. Kolejność medalistów:
 1. Marciszów I
 2. Marciszów II
 3. Gaworzyce

W turnieju streetballa uczestniczyły również 4 zespoły a kolejność była następująca:
 1. Zawodnicy z gazowni Złotoryja
 2. Złotoryja II
 3. Marciszów

W drugiej części zawodów młodzież uczestniczyła w lekkoatletycznym trójboju lekkoatletycznym w którym wzięło udział zawodników. W poszczególnych kategoriach wiekowych medale zdobyli:

Dziewczęta grupa młodsza
:
 1. Monika Bober – Nowy Kościół
 2. Katarzyna Hadubiak – Legnica
 3. Nikola Raszkowska – Wleń
Chłopcy grupa młodsza:
 1. Michał Puchalski – Legnica
 2. Dominik Kwaśmik – Marciszów
 3. Igor Gap – Wleń
Dziewczęta grupa starsza:
 1. Sandra Paluch
 2. Magdalena Król – Marciszów
 3. Paulina Słowińska
Chłopcy grupa starsza:
 1. Adrian Kaczmarczyk – Marciszów
 2. Piotr Polich – Marciszów
 3. Kamil Gmyr – Marciszów

Nagrodę dla Trenera Gminnego, którego podopieczni zdobyli najwięcej punktów i który do Złotoryi przywiózł największą ekipę zdobył pan Sławomir Celt z Marciszowa. Na zakończenie zawodów uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz smycze z logo Złotoryi, a najlepsi zawodnicy i drużyny medale i nagrody w postaci sprzętu sportowego. Dzięki Organizatorom ze Złotoryi młodzież otrzymała wodę i owoce. Szkolny Związek Sportowy dziękuje panu Ireneuszowi Żurawskiemu – Burmistrzowi Złotoryi, pani Paulinie Ruta, panu Kamilowi Reinholzowi i innym osobom ze Złotoryi, które pomogły w przygotowaniu Festynu.

Więcej zdjęć na stronie facebookowej Szkolnego Związku Sportowego "Dolny Śląsk"
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: