Start Aktualności Imprezy "DZIEŃ RODZINY" W WITOSZOWIE DOLNYM
"DZIEŃ RODZINY" W WITOSZOWIE DOLNYM Drukuj Email
Wtorek, 9 Lipiec 2013
foto: Dzień Rodziny w Witoszowie DolnymRodzinne spędzanie czasu połączone z obchodami Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, to motyw przewodni festynu pod nazwą „Dzień Rodziny”, który odbył się 6 lipca br. w Witoszowie Dolnym. Organizatorami imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Najważniejszymi gośćmi były tego dnia dzieci i młodzież oraz rodziny zastępcze powiatu świdnickiego i partnerskiego powiatu kartuskiego.

Festyn uświetnili swoją obecnością : Pani Agnieszka Kołacz-Leszczyńska – Poseł na Sejm RP, Pan Stanisław Jurcewicz – Senator RP, Pan Wiesław Kilian – Senator RP oraz Pani Elżbieta Gaszyńska – Radna Sejmiku Dolnośląskiego.
Wśród gości znaleźli się także: Pan Zygmunt Worsa – Starosta Powiatu Świdnickiego, Pani Alicja Synowska – Starosta Powiatu Świdnickiego, Pani Sabina Cebula – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, Pani Regina Adamska – Przewodnicząca Rady Gminy Świdnica, Pani Jadwiga Generowicz – Sekretarz Urzędu Gminy w Świdnicy, Radni Powiatu Świdnickiego i Gminy Świdnica, przedstawiciele jednostek organizacyjnych powiatu i gminy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji. Zabawę rozpoczął pokaz sekcji akrobatycznej dzieci z Pszenna Gminnego Ludowego Klubu Sportowego.
 
Każdy z uczestników festynu mógł wybrać coś dla siebie. Na hali sportowej rozegrał się mecz finałowy piłki siatkowej drużyn Krzczonowa i Witoszowa Dolnego pod hasłem „Przemocy mówimy nie! My gramy fair play” zorganizowany przez Zespół Interdyscyplinarny GOPS w Świdnicy w ramach działań profilaktycznych. To sport i jego uprawianie uczy zdrowej rywalizacji, wzajemnej pomocy, pracy i aktywnego spędzania czasu. Najbardziej zainteresowani pozostali na hali sportowej i kibicowali drużynom. Wygrała drużyna z Krzczonowa, której serdecznie gratulujemy.
 
Równolegle na placu przed halą sportową można było wziąć udział w warsztatach robienia biżuterii lub konkursie plastycznym o wdzięcznym temacie „Moje wymarzone wakacje” oraz oddać się w ręce Pań malarek i dzięki kolorom lata ucharakteryzować swoją twarz.
 
Po zakończonym meczu na hali rozpoczął się turniej sportowy prowadzony przez ekipę Pana Leszka Noworóla reprezentującą Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy. Za udział w konkurencjach sportowych można było otrzymać liczne nagrody i upominki. Nagrody w konkursie plastycznym w postaci gier planszowych ufundowała Pani Poseł na Sejm RP – Agata Kołacz-Leszczyńska.
 
Na placu przed halą odbyły się pokazy działań służb mundurowych. Wielką atrakcją dla dzieci i młodzieży był pokaz przygotowany przez Funkcjonariuszy Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Świdnicy, który przybliżył sposoby ochrony konwoju, działania grupy uderzeniowej oraz techniki interwencji i samoobrony. Po pokazie każdy mógł z bliska obejrzeć pojazd operacyjno – konwojowy służby więziennej a dla urzeczywistnienia wrażeń pozwolić zakuć się w kajdanki.
Nie lada atrakcją była również możliwość obejrzenia wyposażenia wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej z Witoszowa Dolnego. Strażacy dali także pokaz możliwości rakietek wodnych dzięki czemu można było ostudzić emocje tego dnia.
Przybyli na festyn funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przypominali nam o akcji „Bezpieczne wakacje”. Każdy mógł skorzystać z ich porad by ten wesoły czas upłynął nam na zabawie i wypoczynku. Duże zainteresowanie wśród najmłodszych wywołał Komisarz Lew – maskotka dolnośląskiej policji. Fotka z tym milusim kociakiem – bezcenna.
 
Przybyłym na imprezę zapewniono również poczęstunek w postaci pysznego domowego ciasta, słodziutkich naleśników, pożywnego bigosu, kolorowych kanapek i napojów chłodzących.
 
Za pomoc i współpracę przy zorganizowaniu festynu serdecznie dziękujemy:
 • ekipie Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy,
 • funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy,
 • funkcjonariuszom Aresztu Śledczego w Świdnicy,
 • funkcjonariuszom Ochotniczej Straży Pożarnej w Witoszowie Dolnym,
 • Caritas Diecezji Świdnickiej.
 
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim sponsorom , których ofiarność przyczyniła się do zorganizowania „Dnia Rodziny”. Znalazło się wiele osób, które wsparły finansowo lub w formie rzeczowej nasze przedsięwzięcie. Wszystkim z całego serca dziękujemy w imieniu własny oraz w imieniu uczestników ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Sponsorami, dzięki którym na twarzach dzieci pojawiły się uśmiechy są:
 • firma FRANC TEXTIL,
 • Polska Ceramika Ogniotrwała „Żarów”,
 • firma NIFCO Poland,
 • firma Colgate – Palmolive,
 • Park Nauki i Techniki „Eksplora Park” w Wałbrzychu,
 • Kompleks Sportowo – Turystyczny Jedlina Zdrój „Czarodziejska Góra Relaks”,
 • Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej,
 • Muzeum Sztolni Walimskich,
 • sieć kin Cinema 3 D,
 • ZOO we Wrocławiu,
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach,
 • Kopalnia Złota w Złotym Stoku,
 • Aqua Park we Wrocławiu,
 • TVP Wrocław,
oraz sponsorzy indywidualni.
 
/www.pcpr.swidnica.pl/>>> Zobacz galerię zdjęć
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: