Start Aktualności Wydarzenia "STOKROTKI" W RADIU WROCŁAW
"STOKROTKI" W RADIU WROCŁAW Drukuj Email
Poniedziałek, 2 Kwiecień 2012
STOKROTKI w PRWW niedzielę, 1 kwietnia Zespół Stokrotki gościł w Polskim Radiu Wrocław, uczestnicząc w finałowym wydaniu Listy Przebojów Ludowych. Gwiazdą wieczoru był Zespół Golec Orkiestra.

W Sali Koncertowej Radia Wrocław Gwiazdy Przebojów Ludowych wraz z braćmi Golec świętowały 25 edycję Listy Przebojów Ludowych. Niedzielny program Radia Wrocław prowadzony przez Małgorzatę Majeran-Kokott w całości poświęcony jest bogatej kulturze ludowej Dolnego Śląska. Od 2004 r. program ma formułę listy przebojów ludowych. Każdego roku mamy trzy edycje tego programu, które kończą się nagraniem płyty zwycięskiemu zespołowi. Przez 25 lat przewinęło się mnóstwo zespołów, w tym laureaci z gminy Świdnica Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca” i Zespół „Stokrotki” – mówi Małgorzata Majeran-Kokott z Polskiego Radia Wrocław.

Jak przystało na laureatów, Zespół Stokrotki podczas jubileuszowego koncertu zaśpiewał swoje przeboje, które od lutego 2012 r. są już na ich pierwszym muzycznym krążku. W 2011 roku Zespół „Stokrotki” wygrał rywalizację między 10 zespołami śpiewaczymi z Dolnego Śląska. Przez kilka tygodni słuchacze głosowali telefonicznie i za pośrednictwem sms-ów na najlepszy zespół. W konsekwencji największą liczbę głosów - 5809 zgromadził Zespół „Stokrotki”.
Oprócz "Stokrotek" w Sali Koncertowej Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka wystąpiły następujące zespoły: 
  1. Radzowiczanki z Radzowic 
  2. Smolniczanie ze Smolnika     
  3. Waliszowianie z Nowego Waliszowa 
  4. Bolkowianie z Bolkowa  
  5. Jeleniogórzanie z Jeleniej Góry
  6. Róża z Różanki     
  7. Pierstniczanie z Pierstnicy 
  8. Róża Kłodzka z Żelazna 
  9. Wesoła Gromadka z Gromadki
Podczas niedzielnego programu, na antenie Radia Wrocław młodzi artyści z Gminy Świdnica mieli okazję na żywo złożyć życzenia swoim słuchaczom. Na finał wystąpili bracia Golec, znani ze swojego góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock'n'rolla i jazzu.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia >
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: