Start Aktualności Wydarzenia SĄSIEDZKIE SPOTKANIA TEATRALNE W POGORZALE
SĄSIEDZKIE SPOTKANIA TEATRALNE W POGORZALE Drukuj Email
Środa, 28 Marzec 2012
Spotkania Teatralne w Pogorzale27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji 23 marca w Pogorzale zainaugurowano „Sąsiedzkie spotkania teatralne” pod bardzo wymownym hasłem: „By serca mocniej przylgnęły”. Pomysłodawcą spotkania była pani sekretarz Jadwiga Generowicz, a organizatorami: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym oraz rada sołecka i sołtys wsi Pogorzała.
W przystrojonej wiosennie świetlicy wiejskiej w Pogorzale spotkali się mieszkańcy okolicznych wsi: Komorowa, Witoszowa Dolnego oraz Witoszowa Górnego. Uroczystość spotkała się także z dużym zainteresowaniem mieszkańców wsi Pogorzała. Licznie przybyli zaproszeni goście z panią sekretarz Jadwigą Generowicz na czele.

Głównymi uczestnikami uroczystości były dzieci ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym oraz świetlic środowiskowych w Komorowie i Pogorzale. Dzieci z Pogorzały w kostiumach krasnoludków zaprezentowały wierszyk o historii i dniu dzisiejszym Pogorzały, a pani Władysława Łach - sołtys Komorowa -  czytała wierszowaną opowieść o Komorowie, uwieńczoną radosną piosenką śpiewaną przez dzieci z tamtejszej świetlicy. Następnie dziewczynki ze świetlicy środowiskowej w Pogorzale wykonały krótki układ taneczny.
 
Clou programu był spektakl „Legenda o Witoszy – rycerzu z puszczy” przygotowany wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym przez panią Władysławę Łabuz i panią Lidię Bakalarczyk. Przepiękna opowieść, ilustrowana wspaniałą muzyką, przeniosła widzów w czasy, gdy w naszych lasach królował tur, a drogami wędrowali konni rycerze. To była prawdziwa uczta dla miłośników teatru.
Mamy nadzieję, że „Sąsiedzkie spotkania teatralne” na stałe zagoszczą w kalendarzu imprez gminnych.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia >
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: