Start Aktualności Wydarzenia O POLSKO, ŚWIĘTE TWE IMIĘ PO CICHU I PO KRYJOMU Z TRWOGĄ ZA SIEBIE I INNYCH SZEPTANO W OJCÓW MYCH DOMU.
O POLSKO, ŚWIĘTE TWE IMIĘ PO CICHU I PO KRYJOMU Z TRWOGĄ ZA SIEBIE I INNYCH SZEPTANO W OJCÓW MYCH DOMU. Drukuj Email
Sobota, 12 Listopad 2011
Śniadanie Patriotyczne - 11 listopadaW dniu 11 listopada 2011 roku w 93 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny  w Bystrzycy Górnej ksiądz Wiesław Mróż odprawił uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny. Po porannej mszy wielu mieszkańców oraz zaproszonych gości udało się na świetlicę wiejską.

    Na uroczyste III Śniadanie Patriotyczne przybyli przedstawiciele władz gminy, dyrektorzy szkół oraz jednostek administracyjnych, kombatanci, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działających na terenie Gminy.
    Program muzyczno - teatralny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej oraz Zespół Pieśni i Tańca "BYSTRZYCA" dostarczył wszystkim wielu pięknych doznań. Momentami wzruszające pieśni patriotyczne, wiersze i taniec ludowy połączone i przedstawione wzbudzały zachwyt. Mundury wojskowe, barwy narodowe, brzozowe krzyże to elementy dodające odpowiedniego charakteru spotkaniu także wzbudzające olbrzymie emocje wśród publiczności. Nie mogło tego dnia zabraknąć występu Marty Adamczyk, uczennicy z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej, która po raz kolejny oczarowała pięknym głosem i interpretacją utworu „Ja to mam szczęście”.
    Dodatkowo, gościem specjalnym Śniadania Patriotycznego była 50-osobowa grupa młodych tancerzy ze szkoły znanego ukraińskiego tancerza Włada Jamy oraz zespołu folklorystycznego „Dywocwit”.
    Grupa ta, to artyści prezentujący najwyższy poziom tańca nie tylko na Ukrainie, ale także w skali światowej. Doskonale przygotowane choreografie, stroje oraz wspaniały występ artystyczny otrzymały olbrzymie owacje od publiczności. Po tak spędzonym przedpołudniu każdy uczestnik śniadania nabrał pozytywnej energii oraz przekonania, że duch patriotyczny znowu zatryumfował. Samo wydarzenie udowodniło niezwykłą dbałość o kultywowanie tradycji i ogromną miłość do Ojczyzny, której nie wstydzą się pokazywać mieszkańcy Gminy Świdnica.

Galeria zdjęć >
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: