Start Aktualności Wydarzenia PIERWSZY "ORLIK" W GMINIE ŚWIDNICA JUŻ OTWARTY!
PIERWSZY "ORLIK" W GMINIE ŚWIDNICA JUŻ OTWARTY! Drukuj Email
Sobota, 12 Listopad 2011
Otwarcie ORLIKAPierwszy w Gminie kompleks sportowy w ramach programu „Moje Boisko - Orlik 2012” został oficjalnie otwarty oraz zaprezentowany mieszkańcom i zgromadzonym gościom gminy Świdnica. Wydarzenie to miało miejsce w czwartek 10 listopada w godzinach przedpołudniowych we wsi Lutomia.

   Niska temperatura i dokuczliwa mrzawka nie przeszkodziły w przeprowadzeniu ceremoni otwarcia, oraz wręczenia podziękowań osobom i instytucją, odpowiedzialnym za powstanie tak wspaniałego obiektu sportowego. W całej uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty, przedstawiciele gmin powiatu świdnickiego, starosta Pan Zygmunt Worsa, wicestarosta Pani Alicja Synowska, radni powiatowi, wójt gminy Świdnica Pani Teresa Mazurek, radni gminy Świdnica i urzędnicy zaangażowani w realizację zadania.
   W swoim przemówieniu Pani Wójt podkreślała wagę i przydatność tego typu obiektów dla popularyzacji i rozwoju sportu, a co za tym idzie poprawy zdrowia zwłaszcza wśród młodych mieszkańców naszej Gminy. Nie kryła również zadowolenia z faktu, iż prace nad jego powstaniem udało się ukończyć w terminie i bez żadnych problemów.
   Po zakończeniu części oficjalnej i występie artystycznym przygotowanym przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Lutomii rozpocząły się mecze piłki nożnej i koszykówki. Sędzią głównym spotkania został gość honorowy Jarosław Lato były piłkarz takich zespołów jak:  Śląsk Wrocław, Widzew Łódź, Polonia Warszawa czy Jagielonia Białystok. Piłkarzy do gry zagrzewała tańcem i okrzykami grupa cheerleaderek- uczennic lutomskiej szkoły podstawowej i gimnazjum. Spotkanie zakończyło się remisem a wszyscy uczestnicy wydarzenia udali się na ciepły poczęstunek przygotowany przez Panie kucharki szkoły podstawowej.   
  
   Miejmy nadzieję, że kompleks składający się z  dwóch boisk wielofunkcyjnych ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem oraz budynkiem sanitarno-gospodarczym, od tej pory będzie dobrze służył mieszkańcom nie tylko Lutomii ale również okolicznych wsi. Baza sportowa, ciężka praca na treningach i to, czego na pewno nie brakuje mieszkańcom naszej gminy, mianowicie zaangażowanie w przyszłości zaowocuje powołaniami do Reprezentacji Polski i sukcesami promującymi Gminę Świdnica w Polsce, Europie i na Świecie.

Galeria zdjęć >
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: