Start Aktualności Wydarzenia POLSKO-CZESKIE SPOTKANIE INTEGRACYJNE "TU I TAM PRZYJACIÓŁ MAM"
POLSKO-CZESKIE SPOTKANIE INTEGRACYJNE "TU I TAM PRZYJACIÓŁ MAM" Drukuj Email
Poniedziałek, 26 Wrzesień 2011
Wizyta uczniów z czeskiego KopidlnaSzkoła Podstawowa z Witoszowa Dolnego i Gmina Świdnica w dniach od 23 do 25 września gościły zaprzyjaźnioną grupę uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Kopidlnie. Integracyjne spotkanie miało miejsce w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Było ono kolejnym działaniem wpisanym w mikroprojekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Trzydniowa wizyta studyjna uczniów obfitowała w wiele wrażeń i atrakcji. Program spotkania był bardzo urozmaicony i interesujący. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty językowe, zajęcia plastyczne i ceramiczne, które zachęciły uczestników do spontanicznych działań. Wieczorem grupa czeskich i polskich dzieci bawiła się na dyskotece oraz przy wspólnym ognisku.

W sobotę polscy uczniowie zaprezentowali swoim rówieśnikom z Republiki Czeskiej Szkołę i halę sportową w Witoszowie Dolnym. Następnie odbyły się wycieczki do najpiękniejszych turystycznych atrakcji regionu. Wspólnie zwiedzono Kościół Pokoju, Katedrę, świdnicki Rynek, Palmiarnię w Wałbrzychu oraz Zamek Książ.

Niedziela upłynęła pod znakiem teatru. Uczestnicy oglądali przedstawienie kukiełkowe pt. Kozucha Kłamczucha, które także w czeskim języku zaprezentowali polscy uczniowie. Na zajęciach teatralnych dzieci przygotowywały scenografię, reżyserowały i odgrywały scenki związane z przygodami bajkowego rozbójnika Rumcajsa.

Podczas trzydniowych spotkań panowała przyjazna atmosfera, spontanicznie przełamano barierę języka. Uczestnicy z entuzjazmem poznawali zwyczaje, kulturę i język zaprzyjaźnionej grupy, poznawali uroki regionu i umacniali sąsiedzkie więzi. Dopisywały dobre humory, piękna słoneczna pogoda oraz radosny nastrój.


Galeria zdjęć >


Proojekt Polsko-Czeski TU I TAM PRZYJACIÓŁ MAM

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: