Start Aktualności Wydarzenia SENIORZY Z GMINY ŚWIDNICA NA "UZDROWISKOWYM" SZLAKU
SENIORZY Z GMINY ŚWIDNICA NA "UZDROWISKOWYM" SZLAKU Drukuj Email
Czwartek, 22 Wrzesień 2011
Klub Seniora w Kudowie ZdrojuW ostatni dzień lata, środę 21 września, grupa osób z Klubu Seniora z Bystrzycy Górnej oraz z Pszenna, wyruszyła na wycieczkę turystyczną do znanych ze swojego uzdrowiskowego charakteru miejscowości Dolnego Śląska.
Za główny cel podróży obrano zwiedzenie Kudowy - Zdroju z obowiązkową wizytą w tamtejszym Parku Zdrojowym, degustację wód leczniczych, wizytę w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach -  Zdroju, oraz spacer piękną kłodzką starówką.

Plan wycieczki choć dosyć obszerny udało się w pełni zrealizować, nie zabrakło przy tym chwil relaksu połączonych z podziwianiem pięknego krajobrazu Sudetów. Najciekawszym punktem wycieczki dla uczestników okazało się Muzeum Papiernictwa w Dusznikach - Zdroju. Budynek mieszczący się w XVII-wiecznym młynie papierniczym jest unikatowym w skali kraju zabytkiem techniki. Uczestników zaciekawiły przede wszystkim ekspozycje poświęcone historii papiernictwa oraz sposobowi jego wytwarzania.

Wody mineralne pite zarówno w Kudowie jak i w Dusznikach pozwoliły nabrać sił i wigoru na nadchodzącą jesień, a tego dnia wzmocniły motywację  wycieczkowiczów do długiego spaceru ulicami Kłodzka.
Niewątpliwie innym  z czynników, które pozwalają zaliczyć wycieczkę do udanych była bardzo ładna pogoda, która tego dnia wyjątkowo dopisała i nastrajała pozytywnie. Wszystko to spowodowało, że wracając w godzinach wieczornych do Świdnicy cała grupa mimo zmęczenia nie ukrywała dobrego humoru i zadowolenia z odbytej podróży.

Galeria zdjęć >
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: