Start Aktualności Imprezy DOŻYNKI W LUTOMI
DOŻYNKI W LUTOMI Drukuj Email
Wtorek, 30 Sierpień 2011
Dożynki w LutomiŚcięte łany zbóż, zebrane owoce czy inne plony ziemi przypominają o nieuchronnie zbliżającej się jesieni. Te i inne dary otrzymujemy ze szczodrobliwości Boga, za które warto podziękować. Temu właśnie służą dożynki. W dniu 28 sierpnia 2011 odbyły się dożynki w Lutomi.
 
   Gospodarze, z terenu parafii, przynieśli misternie wypleciony wieniec dożynkowy, dorodny chleb i podczas dziękczynnej Eucharystii dziękowali Bogu za zbiory.
Po barwnym korowodzie dożynkowym, który tradycyjnie przejechał przez Lutomię Dolną i Lutomię Górną, Starosta i Starościna dożynek przekazali na ręce zastępcy wójta Pana Zbigniewa Kanickiego symboliczny bochen chleba upieczony z tegorocznego zboża.

   Oprawę artystyczną przygotował zespół śpiewaczy "Kądziołeczka" oraz "Stokrotki", Podczas wspólnego świętowania gościnnie wystąpiły również: Zespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca", "Ślężanie" oraz goście z Bośni i Hercegowiny Zespół Pieśni i Tańca "Kud Adem Alic", który zaprezentował swoje tańce narodowe.
   Wszyscy uczestnicy dożynek mogli degustować potrawy przygotowane przez sołectwa z Lutomi Dolnej i Górnej, były również gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych Jak podkreślali sami uczestnicy: "Każdy znalazł tam coś dla siebie".

Galeria zdjęć >
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: