Start Aktualności Wydarzenia SENIORZY Z GIMNY ŚWIDNICA Z WIZYTĄ W NIEMIECKIM LAUCHHAMMER
SENIORZY Z GIMNY ŚWIDNICA Z WIZYTĄ W NIEMIECKIM LAUCHHAMMER Drukuj Email
Poniedziałek, 20 Czerwiec 2011
Seniorzy na terenie IBAW ramach polsko-niemieckiej wymiany Seniorów w dniach 17-19. czerwca br. seniorzy z gminy Świdnica gościli z wizytą w niemieckim mieście Lauchhammer niedaleko Cottbus (powiat Oberspreewald-Lausitz). Program pobytu obejmował między innymi zwiedzanie byłych terenów pogórniczych obecnie zagospodarowywanych na nowo - największego placu budowy w Europie.

Wizyta seniorów w Niemczech rozpoczęła się kolacją i wieczorem zapoznawczym połączonym z krótką prezentacją ojczystych stron. Gości przywitał starosta oraz burmistrz miasta Lauchhammer.
Następny dzień rozpoczął się śniadaniem, po którym seniorzy wyjechali na byłe tereny pogórnicze powstałe po nieczynnych już kopalniach odkrywkowych w pobliżu miasta Großräschen. Są one obecnie przekształcane w ramach 30 różnych międzynarodowych projektów na tereny rekreacyjno-turystyczne. Czyni to z tego miejsca największy plac budowy w Europie. Rozmach tego przedsięwzięcia zrobił na naszych seniorach ogromne wrażenie.

Następnym punktem wycieczki był obiad i zwiedzanie parku rodzinnego w Großkoschen. Dzień zakończył wieczorek towarzyski - wspólne grilowanie i śpiewanie przy akompaniamencie gitary oraz tańce.

Drugi dzień wizyty rozpoczęła krótka modlitwa ekumeniczna. Po niej seniorzy wyjechali do Lübbenau/Spreewald powiecie Oberspreewald-Lausitz, gdzie głównym punktem programu było zwiedzanie tego urokliwego miasta flisackimi łodziami.
Pełną wrażeń wycieczkę seniorów zakończył obiad i rozmowy o perspektywie dalszej współpracy.

Galeria zdjęć >>
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: