Start Aktualności Wydarzenia KĄDZIOŁECZKA Z LUTOMI WYSTĄPIŁA NA FESTIWALU W LEŚNEJ
KĄDZIOŁECZKA Z LUTOMI WYSTĄPIŁA NA FESTIWALU W LEŚNEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 20 Czerwiec 2011
kądziołeczka dyplomW sobotę 18 czerwca w Leśnej odbył się I Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej "Swojskie granie". Na scenie w parku w Smolniku zaprezentowało się kilkanaście zespołów i artystów z całej Polski. Festiwal prowadziła Małgorzata Majeran-Kokot z Radia Wrocław.

W ramach konkursowych zmagań wystąpiło 18 zespołów. Jury słuchało konkursowych wykonań, oceniało, a następnie wytypowało artystów do nagród i wyróżnień. W Festiwalu wystąpił również nasz zespół „Kądziołeczka” z Lutomi.
 

Pogoda była zmienna, straszyła deszczem i nagradzała słońcem. Występy artystów, w strojach ludowych, bogato zdobionych, często nagradzano oklaskami. A repertuar – utwory o tematyce ludowej bądź wiejskiej - zachęcały wiele osób do wspólnej zabawy, tańców, korowodów…

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: prof. Kazimierz Miler - etnomuzykolog, przewodniczący Ogólnopolskiej Rady Zespołów Folklorystycznych, Anna Hernik - etnograf, Piotr Koziar - muzyk.
Po obejrzeniu i wysłuchaniu zgłoszonych do konkursu 18 zespołów stwierdzono dobry i bardzo dobry ogólny poziom artystyczny prezentacji oraz osiągnięcie głównego celu tegorocznych spotkań.

nagroda

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: