Start Aktualności Imprezy ANIOŁY ZAWITAŁY DO BURKATOWA - IV PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZY „NAD BYSTRZYCĄ” JUŻ ZA NAMI!
ANIOŁY ZAWITAŁY DO BURKATOWA - IV PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZY „NAD BYSTRZYCĄ” JUŻ ZA NAMI! Drukuj Email
Niedziela, 12 Czerwiec 2011
IV Przegląd Folklorystyczny NAD BYSTRZYCĄ„Odbudować w wyobraźni rzeczy, których już nie ma i dopełnić nimi obraz rzeczywistości – to piękne zadanie. Spróbujmy”. /Józef Czechowicz/
Ta myśl przyświecała IV Przeglądowi Folklorystycznemu „Nad Bystrzycą”, który odbył się 11 czerwca 2011r. na boisku sportowym w Burkatowie. Był on dużym wydarzeniem artystycznym i prawdziwą ucztą dla widza.

Wszystkie prezentacje zespołów to kawał polskiej kultury ludowej, dorobek poprzednich pokoleń, to śpiewki i tańce, które musimy zachować w swojej pamięci i przekazać następnym pokoleniom. Być może sprawiły to anioły, których w Burkatowie w tym dniu nie brakowało, bo było ich aż 20 (każdy zespół otrzymał dyplom oraz statuetkę anioła stróża, strażnika polskiej kultury ludowej), iż był to bardzo udany dzień, pogoda dopisała, zespoły wystąpiły pięknie, licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła braw i miłych słów pod adresem wykonawców i organizatorów.

Władze Gminy Świdnica oraz Radni, którzy również uczestniczyli w tym wydarzeniu artystycznym, mogli naocznie stwierdzić, że warto inwestować w nasze zespoły, oraz że reprezentują one wysoki poziom artystyczny i kultywują polskie tradycje ludowe. Gmina Świdnica ma aż dziewiętnaście takich amatorskich zespołów artystycznych.

Po zakończonych prezentacjach, zespoły oraz publiczność wspólnie bawili się na biesiadzie ludowej do późnych godzin wieczornych.

Ci, którzy byli na IV Przeglądzie Folklorystycznym „Nad Bystrzycą” w Burkatowie, już z niecierpliwością czekają na następny, a ci, którzy nie byli, niech żałują. Do zobaczenia za rok !

Galeria zdjęć >>
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: