Start Sport, LZS ALEKSANDRA XXm NA ME W BIEGACH PRZEŁAJ
ALEKSANDRA XXm NA ME W BIEGACH PRZEŁAJ PDF Drukuj Email
Piątek, 17 Grudzień 2010
Aleksandra GieratAleksandra Gierat w minioną środę wróciła ze słonecznej Albufeiry. Przypomnijmy, że po zwycięskich krajowych eliminacjach juniorek do Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych (Biała Podlaska – 27.11.2010), Ola wyleciała do Albufeiry w Portugalii, gdzie od 4 grudnia przygotowywała się z młodzieżową kadrą Polski do kontynentalnego czempionatu, zaplanowanego na 12 grudnia.
   
   W ostatnich dwóch tygodniach, w których zmagaliśmy się w kraju z nadmiarem śniegu i srogim mrozem, Ola biegała sobie w temperaturze powyżej 20 stopni, zachwycała się pięknymi widokami i delektowała egzotyką przyrody, wyciskała soki ze świeżych pomarańczy i żyła wspomnieniem wakacji. Nie przysłoniło jej to dużych, wewnętrznych oczekiwań co do własnego występu w nadchodzących zawodach. W przeddzień startu była bardzo skoncentrowana i zmotywowana. Umówili się z trenerem, że wystartuje bardzo odważnie i podejmie próbę poprawienia ubiegłorocznego rezultatu Katarzyny Broniatowskiej z AZS-AWF Kraków, która na ME 2009 w Dublinie przybiegła na 22 pozycji.

Ola jak coś postanowi, to tak z pełnym przekonaniem wykonuje! Był moment, że na trudnej, bardzo urozmaiconej trasie, biegła nawet w ścisłej 15-osobowej czołówce. Ostatecznie, po morderczym ostatnim kilometrze, ukończyła bieg na 20 miejscu. Opis trasy potwierdziła telewizyjna relacja z zawodów, przeprowadzona przez stację EUROSPORT-u. Rezultat Oli należy uznac za wynik dużego formatu, szczególnie że jest zawodniczką o ciągłym progresie, o której jeszcze 2 lata temu nikt nie słyszał, a już w tym roku trzykrotnie wygrywała zawody mistrzowskie (MPJ w biegach przełajowych, MPJ w biegu na dyst. 3000m, eliminacje do MEJ w biegach przełajowych) i zakończyła sezon na czele list najlepszych tegorocznych rezultatów juniorek w Polsce:
3000m   -   9:46,36   (1)
1500m   -   4:30,77   (3)
5000m   -  17:37,83   (4)

Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że w pierwszej, krajowej dziesiątce juniorek znalazła się kolejna zawodniczka GLKS Świdnica – Michelle Schiewe na dystansie 5000m z rezultatem 18:26,94 (10)
A na koniec cytaty z gorących komentarzy serwisów internetowych DZLA i PZLA:
DZLA – Niedziela, 12 grudnia 2010
,,Bardzo dobre 20 miejsce w stawce 74 zawodniczek w biegu juniorek w Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych zajęła w Albufeirze Aleksandra Gierat z GLKS Świdnica, podopieczna trenera Ryszarda Mydłowskiego. … Gratulujemy występu zawodniczce i trenerowi”.
PZLA – 12.12.2010
,,Na wyróżnienie zasługuje Aleksandra Gierat (GLKS Świdnica) 20-ta w rywalizacji juniorek oraz 21-wszy Łukasz Kujawski (SKLA Sopot) najlepszy z zespołu młodzieżowców”.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: