Start Sport, LZS ZAWODY WSPINACZKOWE NA HALI W WITOSZOWIE DOLNYM W RAMACH DNI GÓR 2010
ZAWODY WSPINACZKOWE NA HALI W WITOSZOWIE DOLNYM W RAMACH DNI GÓR 2010 PDF Drukuj Email
Wtorek, 26 Październik 2010
zawody wspinaczkoweŚcianka wspinaczkowa znajdująca się na hali sportowej w Witoszowie Dolnym na co dzień cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego nie dziwi duża frekwencja podczas zorganizowanych w ramach tegorocznych 14-tych już Dni Gór zawodów wspinaczkowych o Puchar Starosty Świdnickiego.
W zawodach wzięło udział 39 zawodników przy równie licznym udziale publiczności.  Najmłodszy zawodnik Mikołaj  miał 6 lat i startował w zawodach razem z Ojcem. Reprezentacji rodzinnych w zawodach było  znacznie więcej, co świadczy o tym, że w Gminie Świdnica udało się stworzyć miejsce, w którym rodzice i dzieci mogą wspólnie aktywnie spędzić popołudnie.

Imprezę uświetnili swą obecnością Pan Piotr Snopczyński - znany himalaista i miłośnik gór, Starosta Świdnicki Pan Zygmunt Worsa oraz Pan Zbigniew Kanicki - zastępca Wójta Gminy Świdnica.

Zawody wspinaczkowe były zwieńczeniem 3-dniowej imprezy pod nazwą DNI GÓR, której pomysłodawcą jest Pan Piotr Snopczyński, a organizatorem Świdnicki Ośrodek Kultury, a na którą składały się koncerty (m.in. Martyny Jakubowicz), pokazy filmów o tematyce górskiej, spotkania autorskie z himalaistami, wernisaż wystawy fotograficznej, a także kiermasz książek i odzieży górskiej. 

Zestawienie wyników.
 
Kategoria Dzieci do lat 16 Dziewczynki
 1. Zuzia Grabowicz
 2. Zuzia Sitarek
 3. Anna Arendarczyk
Kategoria Dzieci do lat 16 Chłopcy
 1. Kamil Dulemba
 2. Hubert Rajca
 3. Miłosz Grabowicz
Kategoria Open Kobiety
 1. Bujna Koba
 2. Patrycja Pojasek
 3. Ola Rogulska
Kategoria Open 16 Mężczyzni
 1. Piotr Wierzyk
 2. Wojciech Chruściel
 3. Piotr Malczewski
» Galeria zdjęć
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: