Start Sport, LZS ZAWODNICZKI GLKS-u PODBIŁY BIBERACH!
ZAWODNICZKI GLKS-u PODBIŁY BIBERACH! PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 18 Październik 2010
biegi uliczneZawodniczki GLKS-u "Świdnica" wystąpiły w głównych rolach na XXIV Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Biberach. Aleksandra Gierat wygrała, Michelle Schiewe była trzecia, a Sonia Jankowska siódma.
Bieg główny rozegrano na dystansie 6400 metrów. Świetna postawa podopiecznych trenera Ryszarda Mydłowskiego zaowocowała zwycięstwem w klasyfikacji drużynowej.

Impreza w partnerskim mieście Świdnicy odbyła się w ostatni weekend września. Biberacher Stadtlauf to potężne przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe. Do Biegu Asów zapraszani są najlepsi biegacze długodystansowi świata. W tym roku, podobnie jak w poprzednim zwyciężył Patrick Kimeli przed Titusem Kosmei (obaj z Kenii). Świdniczanki biegały więc w naprawdę doborowym towarzystwie.

Reprezentanci GLKS-u Świdnica jeżdżą do Biberach od lat. – Rywalizacja lekkoatletów jest jedyną systematyczną formą kontaktów naszych rodzimych sportowców z zaprzyjaźnionym Biberach. Każdorazowo wyjazdom tym patronują: wójt Gminy Świdnica, starosta oraz Świdnickie Towarzystwo Partnerstwa Miast – tłumaczy Ryszard Mydłowski.

Trzeba przyznać, że w tym roku jego podopieczne postarały się wspaniałą promocję Świdnicy. Niemcy zapowiadają rewanż i start w przyszłorocznej, trzeciej edycji Świdnickiej Piętnastki. Tegoroczny niewątpliwy sukces tej imprezy odbił się szerokim echem również w Biberach.
/swidnica.lzs.info.pl/
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: