Start Aktualności Wydarzenia XXIV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PUŁTUSKU
XXIV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PUŁTUSKU Drukuj Email
Piątek, 11 Czerwiec 2010
XXIV Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży SzkolnejW dniach 4 - 6 czerwca w Pułtusku odbył się XXIV Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W zamkowym Amfiteatrze odbyły się przesłuchania wytypowanych podczas eliminacji zespołów folklorystycznych z całej Polski.
 
Spośród zespołów biorących udział w Festiwalu Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca” zajął III miejsce.
 
Konkurs obejmował konkurencje, w których przedstawiciele zespołów mieli za zadanie wykonanie różnych prac związanych z rękodziełem oraz należało przedstawić małą forma sceniczną, piosenkę i taniec. Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca” wykonał przepiękne ozdoby choinkowe np. światy z opłatka wigilijnego, papierowe łańcuchy i gwiazdy, a także zaprezentował współczesne opracowanie przedstawienia „Tryumfy Króla Niebieskiego”. Zespół wokalny zaśpiewał piosenkę „Babę zesłał Bóg”, a cały zespól zatańczył unikalną suitę taneczną „Dolny Śląsk”.
 
Programy były oceniane przez jury, składającego się z: choreografa, etnografa i muzyka. Festiwal zakończył się paradnym korowodem po mszy w Bazylice Pułtuskiej. Poza konkursem mogliśmy zobaczyć popisy taneczne zespołów Muzsla Paszto z Węgier i Bojzat z Rumunii. Jednakże ideą Festiwalu nie były tylko zmagania konkursowe. Integracja młodzieży z różnych regionów Polski, wspólne zabawy, śpiewy muzykowanie kapel, poznawanie przepięknej okolicy Pułtuska było tym, co stanowiło istotę pobytu w tym pięknym mieście.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich!!!
 
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: