Start Aktualności Wydarzenia "...TYLKO TWORZĄC KULTURĘ MOŻNA JĄ ZACHOWAĆ..."
"...TYLKO TWORZĄC KULTURĘ MOŻNA JĄ ZACHOWAĆ..." Drukuj Email
Wtorek, 9 Luty 2010
Fot.: ZPiT BYSTRZYCAW sobotę, 6 lutego o godzinie 17-tej, w Teatrze Miejskim w Świdnicy odbył się jubileuszowy koncert Zespołu  Pieśni i Tańca “Bystrzyca”. Zespół świętował swoje piętnaste urodziny.
 
Podczas 2,5 godzinnego koncertu przy wypełnionej widowni Zespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca” przedstawił nam przepiękne widowisko, w którym zobaczyliśmy trzy pokolenia tancerzy, aktorów, śpiewaków.
 
   Bogactwo repertuaru, przepiękne różnorodne stroje ludowe, wspaniała scenografia. Podziwialiśmy ”Króla Gór – Liczyrzepę” i  Lajkonika, babkę zielarkę i bawiące się dzieci. Zespół odtańczył dostojnego Poloneza, umiejętnie wplótł w widowisko programy z regionu dolnośląskiego, górnośląskiego, rzeszowskiego, lubelskiego, krakowskiego. Podziwialiśmy maluchów w zabawach dziecięcych, seniorów w sianokosach i to wszystko w jednym spójnym widowisku pięknie połączonym tematycznie w jednolitą całość.
Przedstawiony program był bardzo ciekawy i sprawił wiele radości tym wszystkim, którzy go widzieli.
 
Pani Sylwia Danisiewicz (choreograf zespołu) przyjęła mnóstwo zasłużonych gratulacji, podziękowań i życzeń od władz powiatowych, gminnych, kościelnych, delegacji zespołów, młodzieży.
 
Gratulujemy wykonawcom, gratulujemy opiekunom i życzymy jeszcze wielu jubileuszy !
 
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: