Start Aktualności Wydarzenia NOWOROCZNE SPOTKANIE SENIORÓW W LUTOMI GÓRNEJ
NOWOROCZNE SPOTKANIE SENIORÓW W LUTOMI GÓRNEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 25 Styczeń 2010
fot.: Spotkanie Klubu Seniora w Lutomi23 stycznia 2010 r. ponad 130 seniorów z Lutomi Dolnej, Lutomi Górnej, Lutomi Małej i Stachowiczek spędziło sobotnie popołudnie w świetlicy w Lutomi Górnej na X już spotkaniu noworocznym seniorów.

Organizatorem dorocznych spotkań seniorów są Rady Sołeckie wsi Lutomia Dolna, Lutomia Górna, radni rady gminy, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz sponsorzy.

Koncertem kolęd w wykonaniu Zespołu „Kądziołeczka”, przybyłych gości powitali sołtysi obu wsi: Pani Maria Ćwieląg i Pan Stanisław Mroczek.

„Kądziołeczka” od ponad 25 lat promuje gminną kulturę na ternie całego kraju. Swoimi występami aktywnie zachęca do śpiewania kolejne pokolenia nie tylko w swoich miejscowościach. Dowodem na to jest występ zespołu podczas noworocznego spotkania seniorów w Pszennie. - Szanowni Państwo. Występ Zespołu „Kądziołeczka” w Pszennie spowodował, że seniorzy z tego właśnie klubu też chcą śpiewać. - mówiła wójt gminy.

Spotkania seniorów w Lutomi to już tradycja. Tegoroczne jubileuszowe zgromadziło ponad 150 gości. Miłym akceptem każdego z nich jest wręczanie słodkich upominków przybyłym seniorom, którzy ukończyli ponad 80 lat. Również i w tym roku nie zawiedli oni organizatorów swoją obecnością. Do tych, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mogli wziąć udział w uroczystości sołtysi Lutomi Górnej i Lutomi Dolnej osobiście udadzą się z wizytą. W naszej okolicy mamy prawie 90 seniorów – mówi sołtys wsi Lutomia Dolna Stanisław Mroczek.

Wójt gminy z dumą podkreśliła, że z każdym rokiem w Lutomi przybywa Seniorów, którzy pomimo jesieni życia potrafią aktywnie spędzać czas i licznie brać udział w spotkaniach noworocznych.  - Cieszy mnie Państwa obecność, a szczególnie fakt, że takie spotkania na stałe wpisały się w kalendarz obu rad sołeckich. Z okazji nowego roku proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i życzliwości. Niech każdy dzień będzie dla Was źródłem szczęścia. Tegoroczne X-te już spotkanie Seniorów zakończyła wspólna zabawa.

» Galeria zdjęć 

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: