Start Aktualności Imprezy XVIII FESTIWAL FOLKLORU W STRZEGOMIU
XVIII FESTIWAL FOLKLORU W STRZEGOMIU Drukuj Email
Wtorek, 11 Sierpień 2009

XVIII Festiwal Kultur w StrzegomiuZespół "Kądziołeczka" z Lutomi Dolnej Górnej został zaproszony do udziału w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Strzegomiu. Poniżej prezentujemy tekst zaproszenia wystosowanego przez Dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu Panią Wiolettę Urban.

 

Szanowni Państwo!

Już po raz osiemnasty w dniach 12-16 sierpnia 2009 r. Strzegom stanie się folklorystyczną stolicą Dolnego Śląska.

Do naszego Miasta zawitają zespoły z Polski, Europy, Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu to możliwość przeniesienia się w świat niezwykłych przeżyć kulturalnych. Miłośnicy folkloru będą mieli możliwość zobaczyć i usłyszeć unikalne, regionalne tańce i muzykę pochodzącą z Cypru, Gruzji, Słowacji, Bułgarii, Kolumbii, Filipin, Indonezji i Polski, wykonywaną na tradycyjnych ludowych instrumentach i w ludowych strojach. Wysłuchają też ludowych piosenek przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
W sobotę i niedzielę Strzegom gościć będzie zespoły dolnośląskie, które poza niedzielnymi prezentacjami scenicznymi udział wezmą w warsztatach folklorystycznych prowadzonych przez ekspertów z dziedziny etnochoreografii i muzyki.

Festiwal jest miejscem współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy artystami, tworzy
też szansę uczestnikom i widzom na zapoznanie się z bogactwem kultury i tradycji Polski i krajów uczestniczących, ucząc jednocześnie tolerancji w stosunku do odmienności kulturowych, religijnych i obyczajowych różnych narodów.

Serdecznie zapraszamy do Strzegomia wszystkich tych, którzy chcą poczuć żywiołową
i porywającą atmosferę folkloru.

Wioletta Urban
Dyrektor Międzynarodowego
Festiwalu Folkloru w Strzegomiu

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: