Start Aktualności Wydarzenia KOLEJNY ROK Z PROGRAMEM SZKOLNY KLUB SPORTOWY
KOLEJNY ROK Z PROGRAMEM SZKOLNY KLUB SPORTOWY Drukuj Email
Poniedziałek, 8 Kwiecień 2024
logo SKS - błękitny napis SKS wokół ktorego krążą 3 piłki- do koszykówki, piłki nożnej, siatkówkiGminne szkoły zostały zakwalifikowane do udziału w Programie „Szkolny Klub Sportowy 2024”, który jest skierowany do uczniów szkół podstawowych bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. To już kolejna edycja programu, w której wezmą udział młodzi pasjonaci sportu z gminy Świdnica.

 

Uczniowie szkół podstawowych w Bystrzycy Górnej, Grodziszczu, Lutomi Dolnej. Mokrzeszowie i Pszennie rozpoczęli już intensywne treningi i ćwiczenia. Zajęcia są realizowane w grupach ćwiczebnych po minimum 15 uczniów na szkolnych obiektach sportowych (salach gimnastycznych i boiskach sportowych).

Pozalekcyjne zajęcia sportowe i rekreacyjne dla dzieci i młodzieży będą prowadzone w różnorodnych, atrakcyjnych dla uczniów formach. Założeniem programu jest różnorodność zajęć, dających możliwość uprawiania wielu sportów, uwzględniając m.in. regionalne i lokalne tradycje oraz możliwość uprawiania odpowiednich sportów w zależności od pór roku. Uczestnictwo w programie ma na celu kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, poprawę sprawności fizycznej i stanu zdrowia uczniów oraz promocję zdrowego stylu życia. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie będą mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów sportowych.  

Zajęcia są finansowane przez Dolnośląską Federację Sportu z dotacji otrzymanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: