Start Aktualności Wydarzenia PIERWSZA STANICA ROWEROWA W GMINIE ŚWIDNICA JUŻ OTWARTA
PIERWSZA STANICA ROWEROWA W GMINIE ŚWIDNICA JUŻ OTWARTA Drukuj Email
Poniedziałek, 15 Styczeń 2024
Stanica rowerowa w WilkowieJuż służy mieszkańcom Wilkowa, a niebawem zalety nowoczesnego obiektu docenią cykliści. Pierwsza stanica rowerowa w gminie Świdnica została uroczyście oddana do użytku. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z zastępcą wójta Bartłomiejem Strózikiem, przewodniczącą Rady Gminy Świdnica Reginą Adamską, wykonawcą inwestycji Emilem Laskowskim, kierownikiem działu Inwestycji i Infrastruktury Technicznej Katarzyną Miłkowska oraz mieszkańcami Wilkowa. 

   To miejsce powstało specjalnie z myślą o rowerzystach. W stanicy będzie można nie tylko odpocząć, ale też skorzystać ze stacji ładowania rowerów elektrycznych. W jej otoczeniu jest m.in. wiata i plac zabaw. Budynek stanicy rowerowej wykorzystywany będzie jako jeden z nowoprojektowanych punktów turystyczno-biwakowych rozlokowanych na terenie gminy Świdnica. Korzystać z niego będą mogli także turyści piesi i rowerowi odwiedzający naszą gminę jako zaplecze higieniczno-sanitarne, miejsce przygotowania posiłku oraz punkt ładowania rowerów elektrycznych – podkreślali wspólnie wójt gminy Teresa Mazurek wraz z zastępcą wójta Bartłomiejem Strózikiem. Życzymy Państwu aby było to miejsce, które łączy i daje inspirację do wielu społecznych inicjatyw.

Uroczyste otwarcie obiektu było doskonałą okazją aby docenić trud i społeczną pracę Pani Janiny Lisowskiej. Mieszkanka Wilkowa od wielu krzewi dobre wzorce wśród lokalnej społeczności, sprzątając nie tylko swoje obejście wzdłuż drogi powiatowej ale i przylegający do drogi chodnik. Gdyby tak każdy mieszkaniec naszej gminy jak Pani Janina dbał o porządek wokół swoich nieruchomości to z pewnością nie mielibyśmy problemu z utrzymaniem czystości i porządku w naszych wsiach – mówiła z uznaniem wójt gminy Teresa Mazurek, wręczając Pani Janinie okolicznościowy dyplom i kosz upominkowy. Słowa uznania, tym razem ze strony prezesa zarządu firmy EMBUD Sp. z o.o. - Emila Laskowskiego powędrowały do Pani Doroty Kohler za społeczny nadzór przy realizacji inwestycji. Pani Dorota otrzymała pierwszy w historii tej firmy Certyfikat Społecznego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Spotkanie noworoczne w Wilkowie uświetnił występ muzyczny zespołu Pszennowskie Trele oraz solistek Julii Duźniak i Róży Madej.
 
Koszt stanicy wraz z wyposażeniem to ponad 2 mln złotych. Zadanie inwestycyjne zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych kwotą 1 505 000,00 zł. Warto podkreślić, że w gminie Świdnica ponad 6,7 mln złotych rządowej pomocy przeznaczamy na rozbudowę infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy, w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych (RFIL). W efekcie powstanie 5 stanic rowerowych (w Wilkowie, Bystrzycy Dolnej, Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie), przystań kajakowa, kładka pieszo-rowerowa, 2 singletracki i pumptrack.
 
Stanica Wilków - dane
  • Kubatura: 975,00m3
  • Powierzchnia zabudowy: 157,40m2
  • Powierzchnia użytkowa:132,52m2
  • Wysokość: 6,80m
  • Długość: 18,24m
  • Szerokość: 8,90m
  • Liczba kondygnacji: 1
  • POWIERZCHNIA PARKINGU (nawierzchnia szutrowa) 325,85m2
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: