Start Aktualności Wydarzenia KOMORÓW GOSPODARZEM TEGOROCZNYCH DOŻYNEK GMINNYCH
KOMORÓW GOSPODARZEM TEGOROCZNYCH DOŻYNEK GMINNYCH Drukuj Email
Piątek, 14 Lipiec 2023
Drewniany baner z napisem Sołectwo Komorów otoczony pięcioma kwiatami słonecznikaDożynki to święto gminy Świdnica i najpiękniejszy obrzęd związany z pracą rolnika. W naszej gminie są one przepełnione staropolską symboliką ludową i są świętem wszystkich rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy a nade wszystko mieszkańców.

W tym roku w przygotowanie dorocznego Święta Plonów aktywnie zaangażowali się mieszkańcy sołectwa Komorów, współgospodarze uroczystości. Od kilku miesięcy uczestniczą w spotkaniach organizacyjnych z sekretarz gminy Jadwigą Generowicz i dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Krzysztofem Jasem.

Utworzone zostały grupy tematyczne, tak aby sprawnie realizować przygotowania. Efekt tych spotkań poznamy w sierpniu, ale już teraz jesteśmy przekonani, że wśród wielu atrakcji zaplanowanych na ten dzień, każdy znajdzie coś dla siebie.
27 sierpnia dożynki w Komorowie – zgodnie z tradycją – rozpocznie korowód dożynkowy. Następnie na boisku sportowym odprawiona zostanie polowa Msza święta dziękczynna, a po liturgii rozpoczną się dożynkowe obrzędy. Muzyczną gwiazdą dożynek będzie zespół „Piersi”.

Tradycyjnie podczas uroczystości prezentować się będą nasze sołectwa z pysznymi produktami lokalnymi i specjałami przygotowanymi na to wyjątkowe Święto Plonów gminy Świdnica. Wieńce i stragany dożynkowe oceni komisja konkursowa, a przybyli gości i mieszkańcy gminy będą mogli oddać swoje głosy w kategorii na najpiękniejszy wieniec publiczności. Ostatnie punkty programu Dożynek Gminy Świdnica są jeszcze ustalane, zatem niebawem będziemy informować Państwa o pełnym harmonogramie tegorocznej uroczystości w Komorowie.

Serdecznie zapraszam na wspólne świętowanie i uczczenie zakończenia tegorocznych żniw – Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica.
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: