Start Aktualności Wydarzenia ZRÓB COŚ DLA SIEBIE, MAMO!
ZRÓB COŚ DLA SIEBIE, MAMO! Drukuj Email
Piątek, 31 Marzec 2023
Uśmięchnięta mama trzymająca w górze radosne dzieckoŚwietlica wiejska w Pszennie po raz kolejny zachęciła nowe grono odwiedzających! W środę, 29. marca 2023 roku rozpoczął się cykl zajęć, tym razem kierowany do mam i ich pociech. Cotygodniowe spotkania pod hasłem: „Zrób coś dla siebie, Mamo”, odbywać się będą w ramach projektu: Pokój Życzeń Wsparcie Aktywnego Rozwoju i Edukacji. Jest to inicjatywa, której podjęła się mama dwójki maluchów, mieszkanka Pszenna – Paula Amrogowicz, przy wsparciu Urzędu Gminy  Świdnica  oraz  Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

„Pomysł by zapewnić przyjazne otoczenie dla mam i dzieci, bez konieczności dojazdu do miasta, jest ze mną od kiedy przeprowadziliśmy się na wieś, w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi… Będąc mamą dwójki dzieci, (obecnie 4 i 2 lata), wiem, jak wiele czasu, energii i organizacji wymaga początkowy etap macierzyństwa. Wiem też, jak łatwo jest, w całym natłoku obowiązków, obaw o małego człowieka, chwil słabości, zagubić siebie… Znając potrzeby lokalnej społeczności, a przede wszystkim wychodząc naprzeciw oczekiwaniom licznego grona młodych mam z Pszenna, Świdnicy i okolic, postanowiłam wcielić w życie plany i marzenia…”

Tak właśnie powstał projekt Pokój Życzeń, pokój dla każdego dziecka i każdej mamy. Zwłaszcza dla tej, która chciałaby w tym pięknym i jednocześnie wymagającym czasie, znaleźć przysłowiową chwilę dla siebie… Chwilę i przestrzeń sprzyjającą wymianie doświadczeń w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania. Pokój Życzeń to nie tylko bezpieczne miejsce, to także warsztaty aktywnego rozwoju dla dzieci i rodziców, okazja do rozmów ze specjalistami, wsparcie w budowaniu więzi z dzieckiem, w duchu rodzicielstwa bliskości.

Droga Mamo!

Zapraszam Cię na cykl spotkań, połączonych z warsztatami aktywnego rozwoju dla Ciebie i Twojego dziecka.

Poznajmy się w środę, w świetlicy w Pszennie!

Jeśli jeszcze się wahasz, zabierz ze sobą drugą mamę, którą spotykasz przy okazji codziennego spaceru…

Bądźmy razem, same lub z naszymi pociechami. Spotkajmy się przy dobrej kawie, prosto z lokalnej palarni.

Każda nowa mama, która zechce do nas dołączyć, może skorzystać z bezpłatnego wejścia w ramach dnia otwartego. Już w najbliższą środę, 5 kwietnia, po raz pierwszy odbędą się zajęcia sensoryczne dla dzieci: Sensoplastyka®. Rozbudzimy zmysły przy pomocy kolorów, zapachów, kontaktu z rozmaitymi strukturami i fakturami…
W skrócie, czeka nas wspaniała, twórcza zabawa, w otoczeniu kreatywnego bałaganu.

„Zrób coś dla siebie, Mamo!”

Przyjdź, rozgość się, zostań z nami na dłużej…

Otwórz drzwi do swojego Pokoju Życzeń.

Szczegóły: https://www.facebook.com/zyczen.pokoj lub pod numerem telefonu: 665 712 223.

/źródło: swidnica24.pl/
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: