Start Aktualności Wydarzenia GMINNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - ZASŁUŻONY DLA GMINY ŚWIDNICA
GMINNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - ZASŁUŻONY DLA GMINY ŚWIDNICA Drukuj Email
Poniedziałek, 14 Listopad 2022
Występ uczniów z programem  W tym roku gminne obchody Święta Niepodległości połączone były z uhonorowaniem trojga osób tutułem "ZASŁUŻONY DLA GMINY ŚWIDNICA". Wyróżnienie to, przyznawane już od 20 lat przez Radę Gminy Świdnica, przyznawane jest osobom, które wykazały się wieloletnią aktywnością w pracy na rzecz gminy Świdnica i jej mieszkańców, czynnym udziałem w życiu społeczności lokalnych, inicjowaniem i koordynacją różnych wydarzeń kulturalnych, sportowych, festynów i uroczystości gminnych.
W tym roku tytułem tym uhonorowano: Jadwigę Generowicz, Lucynę Mroczek i Kazimierza Kortę.

Program artystyczny obchodów Święta Niepodległości rozpoczął się patriotycznym występ pod nazwą "Polskie drogi do Niepodległości", przypominającym o najważniejszych dla Polaków fragmentach historii, pełnym wzruszeń. Program został przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym pod kierunkiem swoich opiekunów: Marii Kubicy, Katarzyny Bazeli i Joanny Michalskiej.

W części artystycznej wystąpiła również formacja „Rozśpiewane Dzieciaki Gminy Świdnica”. W montażu zatytułowanym „Drogi do niepodległości” wykorzystane zostały piosenki, fragmenty archiwalnych filmów, zdjęcia, teksty i poezja, nawiązujące do patriotyzmu, dążeń do wolności i niepodległości Polski od II Wojny Światowej po współczesność. Scenariusz i montaż wideo - Tadeusz Szarwaryn. Opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne - Dariusz Jaros.

Wystąpił też zespół "Ale Babki" wraz z kapelą Zdzicha, który przypomniał kilka znanych i lubianych utworów patriotycznych, takich jak "My pierwsza brygada" czy "Przybyli ułani".

Więcej szczegółów oraz galeria zdjęć na stronie www Gminy Świdnica.

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: