Start Aktualności Imprezy WEEKEND Z KULTURĄ LUDOWĄ W KRZYŻOWEJ
WEEKEND Z KULTURĄ LUDOWĄ W KRZYŻOWEJ Drukuj Email
Poniedziałek, 4 Maj 2009
Festiwal Kultur w KrzyżowejW majowy weekend w  Krzyżowej odbyły się Prezentacje Twórczości Artystycznej Powiatu Świdnickiego pod hasłem - "Festiwal Kultur".
 
Podczas festiwalu swoją twórczość zaprezentowali artyści z terenu Powiatu Świdnickiego, jak również goście z partnerskich powiatów: Łowickiego, Kartuskiego oraz z Powiatu Bergstarsse i Miasta Jicin z Czech. Gminę Świdnica reprezentowały zespoły: Zespół Pieśni i Tańca "Bystrzyca" i Ludowo-Estradowy Zespół "Mokrzeszów". Wystąpiły także: Zespół Śpiewaczy "Dobromierz", Zespół Folklorystyczny "KOSTRZANIE" z Gminy Strzegom, Zespół Pieśni i Tańca "JUBILAT", Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Sierakowice" z Powiatu Kartuskiego, Zespół Pieśni i Tańca "Boczki Chełmońskie" z Łowicza, Tetilnehmer "Trachtenkapelle Kocherbach" i Grupa Tańca Ludowego z Niemiec z Powiatu Bergstrasse oraz Grupa Fidle z Czech.

Oprócz występów scenicznych była możliwość nabycia lub zobaczenia z bliska prac wykonanych przez twórców ludowych: garncarstwa, hafciarstwa kaszubskiego, malarstwa na szkle, wycinanki łowickiej, haftu koralikowego i artystycznego oraz koronkarstwa i prac wykonanych na szydełku.

Krzyżową chętnie i licznie w tym dniu odwiedzili mieszkańcy naszego powiatu i jego okolic.  Wspaniała słoneczna pogoda, moc atrakcji sprzyjało odpoczynkowi na świeżym powietrzu.
Na zakończenie wieczoru na widzów czekała wspaniała niespodzianka - występ Eli Kuzio, która zaśpiewała piosenki ze swojej nowej płyty oraz naszej gwiazdy, znanej wszystkim m.in. z programów "Szansa na sukces" i "Mam talent" - Pauliny Lendy - laureatki i finalistki wielu festiwali i konkursów.
 
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: