Start Aktualności Wydarzenia KGW Z LUTOMI DOLNEJ I WITOSZOWA DOLNEGO W KULINARNYCH POTYCZKACH W TVP3
KGW Z LUTOMI DOLNEJ I WITOSZOWA DOLNEGO W KULINARNYCH POTYCZKACH W TVP3 Drukuj Email
Środa, 12 Październik 2022
Panie z KGW Lutomia Dolna w studio TVP3 za przystrojonym warzywami, owocami i produktami regionalnymi stołem.Miło nam poinformować, że dwa Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Świdnica reprezentowały Dolny Śląsk w programie „Kulinarne potyczki”. Program realizowany jest przez stację TVP 3 Bydgoszcz. Dzięki współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego nasze regionalne potrawy wzięły udział w kulinarnym konkursie.

Program „Kulinarne potyczki”, to rywalizacja Kół Gospodyń Wiejskich z różnych województw. Uczestniczki prezentują dwie tradycyjne potrawy regionalne oceniane przez: Artura Moroz i Bartłomieja Witkowskiego - szefów kuchni. Przedstawiciele KGW opowiadają przy tym historie i opisują tradycje miejsc, z których pochodzą.

Odcinki, w których udział będą brały nasze KGW Lutomia Dolna i Witoszow Dolny emitowane będę 19.11 i 26.11 o godz. 14.30 w TVP3. Oglądajcie bo warto!
Kibicujmy i trzymajmy kciuki, żeby nasze koła gospodyń zdobyły fartuchy „Polska smakuje”.  Kampania realizowana przez Ministerstwo Rolnictwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: