Start Sport, LZS WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO ŚWIDNICKIEGO TURNIEJ MŁODZICZEK W PIŁCE SIATKOWEJ
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO ŚWIDNICKIEGO TURNIEJ MŁODZICZEK W PIŁCE SIATKOWEJ PDF Drukuj Email
Wtorek, 20 Wrzesień 2022
foto: mecz piłki siatkowej na hali sportowej  w Witoszowie DolnymMiniony weekend, 10-11 września, w całej Polsce był świętem siatkówki. Nie tylko nasza męska drużyna narodowa rozgrywała mecze finałowe Mistrzostw Świata, ale w wielu miastach Polski obywały się turnieje młodzieżowej siatkówki we wszystkich kategoriach wiekowych. Siatkarskie emocje nie ominęły również gminy Świdnicy, gdzie na hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się I OGÓLNOPOLSKI ŚWIDNICKI TURNIEJ MŁODZICZEK W PIŁCE SIATKOWEJ POD PATRONATEM WÓJT GMINY ŚWIDNICA - TERESY MAZUREK.

Przez dwa dni na dwóch halach (ZSE przy ul. Pionierów 10 i GOKSiR w Witoszowie Dolnym) młode adeptki piłki siatkowej MKS Polonia Świdnica - Młodzieżowy Klub Siatkówki z roczników 2008-2010 toczyły zacięte boje o Puchar „Młodzieżowej Polonii". W turnieju udział wzięło osiem drużyn z różnych zakątków Polski. Bardzo wysoki i wyrównany poziom gry sprawiał, że licznie zgromadzeni kibice z wypiekami na twarzy dopingowali wszystkie drużyny.

Gospodarze turnieju – kobiecy zespół MKS Polonia Świdnica nie dał szans na zwycięstwo żadnej z przyjezdnych drużyn, wygrywając wszystkie swoje mecze 2:0.

Piękna gra turniejowa podopiecznych trenera Michał Tomiałowicza napawa pozytywnie do startującego już za tydzień sezonu ligowego. Podziękowania należą się dla wszystkich drużyn, za wspaniałą sportową rywalizację w duchu „fair play", której pięknym podsumowaniem była odtańczona przez wszystkie zawodniczki na zakończenie turnieju popularna „belgijka". Wielkie brawa dla licznie zgromadzonych kibiców, którzy swoim dopingiem obdarowali dosłownie każdy zespół – atmosfera była prawie jak w niedzielny wieczór w katowickim Spodku.

A oto ostateczne wyniki:

1. MKS Polonia Świdnica - MVP drużyny: Inez Chmielewska

2. ECO UNI Opole - MVP drużyny: Anna Dolińska (Akademia ECO UNI OPOLE)

3. UKS SETBOL Oświęcim - MVP drużyny: Nikola Wasztyl (SETBOL OŚWIĘCIM)

4. KPS Chełmiec Wałbrzych - MVP drużyny: Maria Chuchro (KPS Chełmiec Wałbrzych)

5. UKPS Lubin - MVP drużyny: Paulina Barcikowska (UKPS Lubin)

6. Volley 34 Łódź - MVP drużyny: Roksana Hankiewicz (UKS Volley 34 Łódź)

7. NTSK Nysa - MVP drużyny: Milena Lipek vel Wronka (NTSK PANS Komunalnik Nysa)

8. UKS SG Kożuchów - MVP drużyny: Joanna Kostrzewa (UKS SG Kożuchów) 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: