Start
GORĄCY CZERWIEC ZESPOŁU "KĄDZIOŁECZKI" PDF Drukuj Email
Wtorek, 21 Czerwiec 2022
Tabliczka w kolorze miedzi na podkładzie drewnianym z podziękowaniami za udział w III Biesiadzie Kresowej w DzierżoniowieMiesiąc czerwiec jest bardzo pracowitym miesiącem dla zespołu "Kądziołeczki". W sobotę 11 czerwca zespół wziął udział w III Biesiadzie Kresowej w Dzierżoniowie będącej częścią obchodów Dnia Kultury Kresowej. Podczas Biesiady wystąpiło 10 chórów i zespołów ludowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego i świdnickiego. Występ Zespołu "Kądziołeczki" został nagrodzony gorącym przyjęciem zgromadzonej widowni oraz podziękowaniami w postaci pamiątkowej aluminiowej tabliczki na podkładzie drewnianym.

Natomiast już tydzień później, tj. 18 czerwca, "Kądziołeczki" wzięły udział, jako jeden z 15 zaproszonych zespołów, w X Przeglądzie Zespołów Ludowych "Pieje Kur Pieje", który odbył się w Udaninie. Przegląd połączony był z obchodami jubileuszu XV-lecia zespołu "Cicha Woda". Tutaj również występ Zespołu spotkał się z uznaniem widowni, czego dowodem są podziękowania ze strony Wójta Gminy Udanin Wojciecha Płaziuka oraz Pani Grażyny Teleszko - kierownika zespołu "Cicha Woda" w postaci dyplomu oraz okazałego pucharu za udział w wydarzeniu.

Dziękujemy wszystkim członkiniom zespołu oraz opiekunowi artystycznemu Panu Dominikowi Natankowi za godne reprezentowanie Gminy Świdnica oraz za włożony wysiłek w propagowanie i kultywowanie kultury naszego regionu.


Puchar w kol. złotym stylizowany na snopek zboża. W dolnej części nad podstawą biały okrąd a na nim dwa koguty zwrócone w swoją stronę. Na dole tabliczka okolicznościowa.   Dyplom - podziękowania. W górnej części po bokach kłosy, a między nimi dwa czerono-czarne koguty. 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: