Start Aktualności Wydarzenia XIV TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH - ŻUKOWO 2016
XIV TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH - ŻUKOWO 2016 Drukuj Email
Poniedziałek, 5 Grudzień 2016
foto: KGW z Pszenna na XIV Turnieju KGW w ŻukowiePanie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pszennie, Bojanic oraz Lutomi uczestniczyły w  XIV Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich gminy Żukowo oraz brały udział w V Jarmarku Bożonarodzeniowym w Żukowie.
    
W sobotę, 3 grudnia, w hali sportowej w Żukowie panie z 17 kół gospodyń wiejskich rywalizowały w czterech konkurencjach o tytuły najlepszych kucharek, wokalistek, tancerek i projektantek mody.
Rywalizację rozpoczęto od zmagań kulinarnych, temat przewodni - ciasto z owocami okazał się bezproblemową i przyjemną konkurencją, następnie Panie z kół gospodyń przeniosły się w świat mody. Pod hasłem "Kreacja – inspiracja" prezentowały swoją twórczość. Piękne kreacje wykonane były dosłownie z wszystkiego (balonów, zakrętek, chusteczek, gazet itp.). Pomysłowość i dokładność wykonywanych strojów zaskoczyła nie tylko widzów ale i całe jury.  
Kolejną konkurencją była piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Jak nie my, to kto?” Prezentacje pań stały się świetną okazją do udowodnienia, że bez kobiet nic się udać nie może. Tutaj nie brakowało zabawnych piosenek.
Konkurencja taneczna "Z bajki" sprawiła, że na scenie pojawiły się w tanecznym wydaniu smerfy z animowanego serialu, a także postacie z takich filmów jak Madagaskar, Król Lew czy Flinstonowie.

W jury konkursu zasiadali: Piotr Hałuszczak, przewodniczący oraz Beata Stoppa i Barbara Ditrych. Po podliczeniu zdobytych punktów ogłoszono zwyciężczynie w poszczególnych kategoriach.
W końcowej klasyfikacji nagrodę Grand Prix jury w osobach Piotra Hałuszczaka, Barbary Ditrich i Beaty Stoppy przyznało Kołu Gospodyń Wiejskich w Borkowie
Nasze Koło Gospodyń Wiejskich z Pszenna mocno wspierane przez Panie z KGW Bojanice i Lutomia otrzymały wyróżnienie i nagrody rzeczowe.

W niedzielę 4 grudnia, kiedy emocje związane z rywalizacją nieco opadły, na dziedzińcu przy kościele pw. WNMP w Żukowie zaprezentowali się miejscowi artyści i rozstrzygnięto konkursy. Wszystko za sprawą V Jarmarku Bożonarodzeniowego, który został zorganizowany przez lokalne władze. Regionalne specjały, lokalne wyroby piękna muzyka i mnóstwo atrakcji, to wszystko czekało w niedzielne popołudnie na odwiedzających.
W tym roku nie zabrakło również regionalnego folkloru. Wystawcy prezentowali szeroki wachlarz specjałów. Każdy, kto szukał oryginalnego prezentu na pewno znalazł coś dla siebie. Na stołach kół gospodyń wiejskich królowały ciasta, grzańce, ciepłe wino i świąteczne rarytasy z gmin partnerskich: Saint–Junien - Francja, Wendelstein - Niemcy oraz z naszej Gminy Świdnica. To za sprawą Pań z KGW z Lutomi, Bojanic i Pszenna.

W tym roku dopisała pogoda i Jarmark Bożonarodzeniowy w Żukowie odbył się w śnieżnej scenerii. Scenę pięknie dekorowały wielkie choinki przygotowane prze dzieci szkolne co zdecydowanie wprowadziło w prawdziwy świąteczny klimat.

Przejdź do galerii zdjęć >>
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: