Start Aktualności Wydarzenia RAJD DLA KRYSTIANA
RAJD DLA KRYSTIANA Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Maj 2016
foto: Krystian w samochodzie OSP Sobótka w drodze na szczyt Ślęży W sobotę 14 maja odbył się "Rajd dla Krystiana", zorganizowany przez grupę projektową ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK "Młody Obywatel" ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym. Honorowy patronat nad akcją objęła wójt Teresa Mazurek.

Przedsięwzięcie to, ogłaszane m.in. w lokalnych mediach, udało się dzięki zaangażowanym uczniom klasy VIa, którzy od marca pracowali nad przygotowaniem rajdu. Celem działalności grupy była organizacja wydarzenia sportowego o charakterze charytatywnym, służąca integracji środowiska lokalnego oraz konkretnej pomocy choremu koledze i jego rodzinie. Pieniądze zebrane do puszek pomogą m.in. w organizacji dalszego leczenia i rehabilitacji chłopca. Za fantastyczną akcję dziękujemy: Weronice Zając, Karolinie Malinowskiej, Ewelinie Malinowskiej, Zuzannie Pietrukiewicz, Annie Paździorze, Magdzie Panek, Kamili Gałeckiej, Kasi Tłok, Julii Plichcie i Miłoszowi Nowakowskiemu pod opieką pań D. Nowakowskiej, B. Maliny i A. Kasprzak – podkreśla dyrektor szkoły Krystyna Kwaśnik.

Sojusznikami grupy projektowej byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Witoszowa Górnego "Daisy" oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, dzięki którym uczestnicy rajdu otrzymali poczęstunek przy ognisku oraz nagrody w konkursach sportowych. Podziękowania należą się także społeczności sąsiedniego Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym, które włączyło się w zbiórkę pieniędzy dla Krystiana pośród swoich uczniów i ich rodziców. Dziękujemy za wsparcie!

Sobotni rajd zgromadził bardzo wielu uczestników związanych ze szkołą - uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół, a także członków klubu Taekwondo "Gryf" Świdnica, którzy na szczycie Ślęży zaprezentowali efektowny pokaz swoich umiejętności,. Rajd rozpoczął się o godzinie 10.00 na Przełęczy Tąpadła od wspólnej rozgrzewki oraz powitania Krystiana, który ku radości wszystkich dotarł na szczyt Ślęży wraz z mamą samochodem terenowym OSP Sobótka. Droga na górę była doskonałą okazją do sympatycznych rozmów, a na szczycie czekało już na uczestników ognisko z kiełbaskami i wspaniałe słońce. Zgodnie z planem odbyły się mini rozgrywki sportowe, czyli hokej na trawie i gra w ringo, które szczególnie podobały się dzieciom. Ostatnim punktem programu i atrakcją spotkania był pokaz taekwondo oraz przeprowadzony przez trenera klubu konkurs dla dzieci w walce na piankowe miecze. Zwyciężyła go Kinga Kubisztal.

Rajd wpisuje się w zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycję szkoły wspólnego wędrowania na zakończenie roku szkolnego. "Rajd dla Krystiana" zgromadził imponującą liczbę uczestników. Do środy trwa zbiórka, o zebranych funduszach niebawem poinformujemy – dodaje dyrektor Kwaśnik.

 

 

>> Więcej zdjęć w galerii na stronie SP w Witoszowie Dolnym

 

 

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: