Start Aktualności Wydarzenia KRAJOZNAWCZO - INTEGRACYJNA WYCIECZKA SENIORÓW
KRAJOZNAWCZO - INTEGRACYJNA WYCIECZKA SENIORÓW Drukuj Email
Czwartek, 17 Maj 2012
Fot. Grupa Seniorów na Rynku w Trutnovie15 maja br. 40 osobowa grupa z Klubu Seniora w Pszennie i Bystrzycy Górnej wybrała się tradycyjnie na wiosenną wycieczkę turystyczną. Charakter wycieczki był typowo krajoznawczy, ale i integracyjny.
Zarówno miasteczko Kowary jak i czeski Trutnov są miejscowościami malowniczo położonymi oraz atrakcyjnymi pod względem turystycznym, dlatego też bez wahania wybrano je na wiosenną eskapadę.

Wyjazd rozpoczął się wczesną porą o godzinie 7:40, by sprawnie i bez pośpiechu dojechać do miejsca pierwszego punktu wycieczki - Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. Sam park powstał na terenie fabryki dywanów, a zwiedzający seniorzy mieli możliwość zapoznania się z obiektami zabytkowymi takimi jak pałace, klasztory, kościoły, starówki miast dolnośląskich itp., odwzorowanych dokładnie w skali 1:25. O każdym obiekcie bardzo ciekawie i wyczerpująco opowiadał tamtejszy przewodnik.

Kolejnym punktem wycieczki, było czeskie miasteczko Trutnov. Docierając na miejsce wszyscy od razu skierowali się na Rynek Karkonosza (Ducha Gór), który uważany jest za jeden z ładniejszych w regionie. Podczas spaceru urokliwymi uliczkami Trutnova uwagę przyciągały renesansowe kamienice z XVI w., przebudowane w stylu baroku, klasycyzmu i secesji. Również inne ciekawe obiekty takie, jak Pomnik Cesarza Józefa II, kolumna Świętej Trójcy czy fontanna Karkonosza – Ducha gór, swoją estetyką zainteresowały niestrudzonych seniorów. Miła atmosfera oraz ładna pogoda panująca tego dnia w Trutnovie spowodowała, że z żalem żegnano to czeskie miasteczko.  Po pamiątkowym zdjęciu wszyscy zebrali się w autokarze, by wyruszyć w kierunku Świdnicy. Droga powrotna upłynęła szybko i o godzinie 17:30 wycieczka dobiegła końca. Po niewątpliwie zmęczonych lecz mimo to uśmiechniętych podróżnikach, można było wnioskować, że był to wyjazd bardzo udany.

Galeria zdjęć >
 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: