Start Aktualności Wydarzenia "NA SZLAKU BRATERSTWA" - FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ W PSZENNIE
"NA SZLAKU BRATERSTWA" - FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ W PSZENNIE Drukuj Email
Poniedziałek, 20 Luty 2012
Festiwal piosenki harcerskiejW świetlicy wiejskiej w Pszennie po raz pierwszy odbył się festiwal piosenki harcerskiej - tym razem pod hasłem "Na szlaku braterstwa". Organizatorem festiwalu była 13 ŚDSH Mafikeng im. A. Romockiego "Morro" działajaca przy Gimnazjum w Pszennie. Impreza mogła odbyć się w Pszennie dzięki przychylności władz Gminy Świdnica. Szczególne podziękowania harcerze kierują dla Dyrektora GOKSiR-u Pana Krzysztofa Jasa, który był aktywnym jurorem w trakcie festiwalu. Poniżej zamieszczamy krótkie sprawozdanie przygotowane przez organizatorów festiwalu.
18 lutego zuchy i harcerze z hufca Świdnica w liczbie ponad 200 osób stawili się na festiwalu piosenki "Na szlaku braterstwa". Został zorganizowany przez 13 ŚDSH "Mafikeng" im. Andrzeja Romockiego "Morro" Odbył się on w Pszennie. Około godziny 9:30 festiwal ruszył. Po przywitaniu gości i zaprezentowaniu składu jury, prowadzący krótką rozmową wprowadzili zgromadzonych w nastrój Dnia Myśli Braterskiej. Podczas festiwalu debiut - bardzo udany - miała 4 PŚDH. Cały hufiec mógł się przekonać o tym, że w Grodziszczu harcerstwo kręci sie na dobre. Nie obyło się bez charakterystycznego "Uwaga na kabel". Świetnie w zadaniu ostrzegania przed kablem sprawdziły się zuchy, które "dyskretnie" podawały ten komunikat wszystkim wchodzącym na scenę.

Występy były na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy przybyli na festiwal byli do śpiewania perfekcyjnie przygotowani. Po zaprezentowaniu piosenek o braterstwie była 15 minutowa przerwa na przebranie się. Później piosenki o górach. Odbył się również konkurs fotograficzny na interpretację nazwy festiwalu. Wygrał go druh Andrzej Góralski.

Po wszystkich prezentacjach szanowne Jury udało się na obrady. W tym czasie druh komendant wygłosił mowę. Było i o braterstwie i o festiwalach w roku 1995. Nastał czas na ogłoszenie wyników. Tutaj organizatorzy chwalą się, że nagrody były na wysokim poziomie - była gitara, bongosy, DVD, mini zestaw perkusyjny...

Zuchy:
I miejsce - 23 ŚGZ oraz 15 ŚGZ

Harcerze/ harcerze starsi:
III miejsce - 10 ŚDH

II miejsce - 13 ŚDH

I - 13 ŚDSH

GRAND PRIX - 29 ŚDH

Gratulujemy !

/Źródło: www.gimpszenno.szkolnastrona.pl/

Festiwal piosenki harcerskiej Festiwal piosenki harcerskiej Festiwal piosenki harcerskiej
Festiwal piosenki harcerskiej Festiwal piosenki harcerskiej Festiwal piosenki harcerskiej
Festiwal piosenki harcerskiej Festiwal piosenki harcerskiej Festiwal piosenki harcerskiej

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: