Start Aktualności Wydarzenia IV GMINNY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
IV GMINNY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ Drukuj Email
Wtorek, 16 Kwiecień 2024
foto: Zdjęcie zbiorowe - IV Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej był wyjątkowy pod kilkoma względami. 12 uczestników z gminnych przedszkoli i oddziałów przeszkolonych zaprezentowało swoje muzyczne talenty przy akompaniamencie kapeli „Zdzicha” i to bez wcześniejszej próby. W swojej 55.letniej pracy artystycznej nie pamiętam aby takie wydarzenie miało miejsce – mówił z uznaniem Zdzisław Christ kierownik zespołu śpiewaczego „Ale Babki”. Przedszkolaki miały okazję zaprezentować piękne, nieraz zapomniane, ale jakże bogate w treść, piosenki i przyśpiewki ludowe. Co najważniejsze z pamięci.

 

Muzyka ludowa jest naszym dobrem narodowym, a w naszej gminie Świdnica ma szczególną oprawę. Myślę, że dzisiejszy występ przedszkolaków stanowi doskonały narybek dla zespołu „Ale Babki” – mówiła obecna na konkursie wójt gminy Teresa Mazurek.

Finałowe zmagania konkursowe oceniało jury pod przewodnictwem dyrektora Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Sebastiana Krzywdy. Jako pierwsi na scenie wystąpili gospodarze, czyli przedszkolaki z Przedszkola w Witoszowie Dolnym. Następnie Martyna Galuba i Hanna Rymkiewicz z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej; Pola Mrzygłód i Nadia Baranek z oddziału przedszkolnego przy SP w Lutomi Dolnej, Aleksandra Puzio i Zuzanna Możejko z oddziału przedszkolnego przy SP w Mokrzeszowie, Pola Mazurek i Pola Kurowska z Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie, Zofia Łabudzińska i Alicja Głowacka z oddziału przedszkolnego przy SP w Grodziszczu oraz Liliana Uzar i Machał Żuberek z Przedszkola w Witoszowie Dolnym.

Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Każde występujące dziecko otrzymało upominek, a cały zespół nagrodę i pamiątkowy dyplom. Gospodarzem IV Gminnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej była społeczność Przedszkola w Witoszowie Dolnym. Dziękujemy i gratujemy wszystkim uczestnikom.

Zobacz galerię zdjęć >>>

 


Najnowsze artykuły z tej kategorii: